Zawiadomienie w sprawie altany śmietnikowej

Ogłoszenia i informacje prosto od zarządcy.
admin
Administrator
Posty: 146
Rejestracja: 19 cze 2011, o 08:43

Zawiadomienie w sprawie altany śmietnikowej

Post autor: admin » 19 wrz 2012, o 16:42

Szanowni Państwo

W związku ze stwierdzeniem - po raz kolejny w okresie ostatnich 30 dni, dużej ilości odpadów pochodzących z prac wykończeniowych w lokalach - opakowania kartonowe, resztki płytek ceramicznych, płyt kartonowo gipsowych itp. w altanie śmietnikowej, pragniemy zwrócić uwagę, że do pojemnika powinny być składowane tylko wyłącznie odpady komunalne pochodzące z gospodarstwa domowego.

W chwili obecnej zleciliśmy odbiór wszystkich odpadów znajdujących się w altanie śmietnikowej firmie zajmującej się ich odbiorem, co będzie miało wpływ na końcowe rozliczenie zaliczek pobranych z tego tytułu.

Podjęliśmy także decyzję o objęciu monitoringiem jednej z kamer altany śmietnikowej. W przypadku stwierdzenia składowania w altanie odpadów innych niż komunalne, zostaną one wywiezione a kosztami obciążona będzie osoba która te odpady tam pozostawiła.

Ponadto podjęliśmy starania o umieszczenie w pobliżu altany śmietnikowej pojemników do segregacji odpadów z przeznaczeniem na odbiór plastiku oraz szkła bezbarwnego i kolorowego. Odpowiedni wniosek został skierowany do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i w chwili obecnej oczekujemy na ich dostarczenie.

Z poważaniem
Zarząd Spółki WISŁOK Inwestycje

Qwerty
Posty: 42
Rejestracja: 28 maja 2012, o 15:05

Re: Zawiadomienie w sprawie altany śmietnikowej

Post autor: Qwerty » 27 wrz 2012, o 09:50

A jaki jest problem w zamówieniu kontenera i wywożenie jego zawartości raz na miesiąc czy nawet dwa tygodnie...Poza tym nie ma aż tyle robót wykończeniowych, żeby zebrała się góra odpadów. Jest 30 wykupionych mieszkań, z czego większość wykończona. Żadne pieniądze, mieszkańcom wygodniej, a altana czysta i nikt się nie stresuje. Można poruszyć ten temat na zebraniu mieszkańców.

admin
Administrator
Posty: 146
Rejestracja: 19 cze 2011, o 08:43

Re: Zawiadomienie w sprawie altany śmietnikowej

Post autor: admin » 27 wrz 2012, o 23:04

Powstrzymuję się przed zabieraniem głosu, ale powstaje ważne pytanie... gdzie w takim razie mieszkańcy mają wyrzucać odpady nie komunalne ? Przykładowo kupuję meble zapakowane w karton, co mam zrobić z tym kartonem ?
Staram się również zrozumieć zarząd osiedla, ale zawiadomienie te dziwnie zabrzmiało.

I oczywiście zgadzam się z Tobą Qwerty.

Zablokowany