[2016] Budynek B, zaklady miesne, koral, wisłok, droga

Plotki i zasłyszane newsy dotyczące osiedla i jego okolic.
terdis

[2016] Budynek B, zaklady miesne, koral, wisłok, droga

Postautor: terdis » 12 wrz 2016, o 23:44

Witajcie,
Planuję zakupić mieszkanie w budynku B - natknęłam się na wiele negatywnych opinii o osiedlu,
zrobiłam research w internecie i natknęłam się na wiele plotek na temat samego budynku i wszelkich zagrożeń z nim zwiazanych
0. Wisłok śmierdzi (sprawdziłam już, że nie :)
1. teren po zakładach mięsnych - podobno może występować skażenie gleby ??? Czy ktoś o tym coś słyszał? Niczego takiego w internecie nie znalazłam, ostrzegał mnie tu znajomy z okolic, ale może to pozostałości w opinii po aferze z Koralem? :shock:
2. Koral i walki z przedsiębiorstwem od ok. 2010 roku - czy spory ucichły, czy nadal trwają ?
3. spalarnia śmieci - planowane wybudowanie do końca 2018 roku, czy czasem te spalarnie nie mają sensownych filtrów, bo w centrum miasta muszą być ograniczenia zanieczyszczeń? Co jednak ze śmieciami, które będą dowożone do spalarni? Czy czasem nie będzie to uciążliwe? :?
4. Poszerzenie drogi ul. ciepłowniczej i budowa ronda - czy tu nie okaże się, że ruch zwiększy się również na siemienskiego? Aktualnie jest głośno, ale znośnie jak na centrum miasta.

Przyznam, że jestem zainteresowana zakupem mieszkania, ale zależy mi na informacji, czy wszystko jest już OK???

TFX
Budynek: B

Re: [2016] Budynek B, zaklady miesne, koral, wisłok, droga

Postautor: TFX » 13 wrz 2016, o 18:28

Chyba większość tematów ruszana już wcześniej. Trzeba pogrzebać.
Co do zwiększonego ruchu napewnoe zwiększy się że względu na ilość mieszkańców osiedla. Jeśli chodzi o zwiększenie że względu na Wisłokostradę to myślę że nie powinno być znaczne, a może i będzie mniejsze bo ludzie chcący jechać w stronę dalszej części Lubelskiej i w stronę Trzebowniska raczej wybiorą główne drogi zamiast przedzierać się przez Batorego.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, o 18:28 przez TFX, łącznie zmieniany 1 raz.

adiziom

Postautor: adiziom » 13 wrz 2016, o 18:34

Co do zwiększonego ruchu napewnoe zwiększy się że względu na ilość mieszkańców osiedla. Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się z przedmówcą, że ruch większy będzie spowodowany rozbudową osiedla szczególnie jak dojdą jeszcze boki C i D

Davv

Postautor: Davv » 13 wrz 2016, o 20:30

Ja bym dodał punkt 5, na terenach działek, ciągle coś się pali, jak nie śmieci to jakieś grile, zapach nie dolatuje ale.... zależy pewnie od wiatru. Nie ma idealnych osiedli. Na korzyść tego osiedla przypada lokalizacja i cena.

Daniel

Postautor: Daniel » 15 wrz 2016, o 16:01

Odsyłam do tematów:
viewtopic.php?f=41&t=284
viewtopic.php?f=41&t=275

Mam nadzieję, że rozwieje to wątpliwości.
Ja bym dodał punkt 5, na terenach działek, ciągle coś się pali, jak nie śmieci to jakieś grile
- głównie porą jesienną. Nie ma tragedii, ale blok B jest bliżej działek.

kolo
Kontaktowanie:

Postautor: kolo » 25 paź 2017, o 11:55

Z tego co wiem, to spalanie odpadów zielonych (nie wspominając o innych, gorszych...) jest już zakazane. Grillowanie na podpałce (a nie przy ognisku) jest dozwolone.

Wróć do „Plotki”