Zakup mieszkania?

Pytania przyszłych mieszkańców lub osób zainteresowanych kupnem mieszkania.
willie303
Budynek: B

Zakup mieszkania?

Postautor: willie303 » 15 maja 2013, o 19:14

Witam Wszystkich,

Planuję zakup mieszkania w budynku B. Chciałbym dowiedzieć się parę rzeczy od mieszkańców, którzy już tam mieszkają. Bardzo proszę o odzew i odpowiedź.

1. Jak oceniacie jakoś wykonania mieszkań?
2. Czy macie jakieś wady, uszkodzenia, niesprawności w mieszkaniach?
3. Jak wychodzi was centralne ogrzewanie w okresie zimowym?
4. Jak sprawują się logotermy? Czy ciepło utrzymuje się długo, czy szybko następuje wychłodzenie mieszkania?
5. Czy jesteście zadowoleni z mieszkania? Wyciszenie? Wentylacja?

Czy polecacie zakup mieszkania na Osiedlu Wisłok?

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

Daniel

Re: Zakup mieszkania?

Postautor: Daniel » 16 maja 2013, o 20:06

Witam;

A więc po kolei.

1. Całkiem OK. Wiadomo, że zdarzają się wtopy, ale to chyba nie do uniknięcia. Nie odbierałem nigdy wcześniej innego mieszkania więc nie mam porównania.
2. Tak, były takie. Tutaj znajduje się taki temat: wasze-usterki-t129.html#p238
3. My mieliśmy zwrot więc było OK ;) Wszystko zależy jak bardzo ciepło lubisz mieć w mieszkaniu.
4. Wychłodzenie mieszkania nie zależy od logotermy, tylko od izolacji cieplnej mieszkania. Urządzenie jest bardzo wygodne i myślę, że generuje jakieś oszczędności.
5. Wentylacja mechaniczna jest dość głośna, a działa cały czas (kuchnia i łazienka). Okna są szczelne, przy ich zamknięciu nie słyszę hałasów z zewnątrz.

Jeśli miałbym wybierać po raz drugi - wybrałbym Wisłok. Fajni sąsiedzi, ciekawa okolica.

Pozdrawiam

kwaczor

Postautor: kwaczor » 16 maja 2013, o 21:16

Masz już upatrzone mieszkanie w B :?: Jest tu już kilka osób z części od strony Wisłoka.
Tak czy inaczej Witaj!

willie303

Postautor: willie303 » 17 maja 2013, o 08:22

Dziękuję za informację.

Mam już upatrzone mieszkanie :)

P.S. Jakoś trochę martwią mnie te logotermy. Macie wodę ciepłą od razu po odkręceniu kurków w kranie?

Daniel

Postautor: Daniel » 17 maja 2013, o 10:22

Macie wodę ciepłą od razu po odkręceniu kurków w kranie?
Nie ;)
Możesz w programatorze włączyć obieg ciepłej wody w przewodach 24h na dobę - wówczas ciepła woda pojawi się zaraz po odkręceniu kurków. Wiązać się to jednak będzie z większym zużycie ciepła.
Ale możesz także ustawić programator na konkretne godziny.

Jest to pewien minus, ale można się przyzwyczaić. Na pewno więcej wody się marnuje w oczekiwania na ciepłą.

Pozdrawiam

willie303

Postautor: willie303 » 17 maja 2013, o 12:09

Macie wodę ciepłą od razu po odkręceniu kurków w kranie?
Nie ;)
Możesz w programatorze włączyć obieg ciepłej wody w przewodach 24h na dobę - wówczas ciepła woda pojawi się zaraz po odkręceniu kurków. Wiązać się to jednak będzie z większym zużycie ciepła.
Ale możesz także ustawić programator na konkretne godziny.

Jest to pewien minus, ale można się przyzwyczaić. Na pewno więcej wody się marnuje w oczekiwania na ciepłą.

Pozdrawiam
Czyli cały układ jakby na to nie patrzeć wcale nie jest taki oszczędny :| trochę nie dobrze... Swoją drogą można było się tego spodziewać znając zasady wymiany ciepła.

mich

Postautor: mich » 16 lip 2013, o 14:55

Witam.
Jetem zainteresowany kupnem mieszkania w budynku A. Tylko dziś znalazłem na forum niepokojące informacje na temat budowy budynku B. Czy problemy (wnioskuję finansowe) mają jakieś niekorzystne przełożenie na zakup mieszkania w A?

Daniel

Postautor: Daniel » 16 lip 2013, o 15:56

Witam @mich;

Jeśli dostaniesz akt własności potwierdzony notarialnie (bez dodatkowych obciążeń) to chyba nie ma się czego obawiać.
Oczywiście atmosfera jest wysoce dziwna w tym momencie. Kontakt z zarządcą również pozostawia wiele do życzenia, jak i obsługa bloku - jednak za jakiś czas powinno to wrócić do normalnego stanu.
Przynajmniej większość obecnych mieszkańców w to wierzy ;)

Pozdrawiam

mich

Postautor: mich » 17 lip 2013, o 09:05

Dziekuje za info.
Czyli czuje ze rozsadnie bylo by chwile poczekac z inwestycja i poczekac na rozwoj wydarzen.

MagdaK

Postautor: MagdaK » 18 lip 2013, o 21:07

Mich- nie chce cie straszyć ale zastanów się.... ja już zrezygnowałam z mieszkania w budynku B i teraz kupuję z rynku wtórnego> Moim zdaniem lepiej dopłacić tych 10 tyś i kupić u innego dewelopera albo używane mieszkanie. Na moje oko to nic nie bedzie dobrze a firma chyli sie ku upadkowi. tam juz chyba nawet żaden pośrednik nie pracuje. Jak sie idzie do biura to tylko jest ta sekretarka, z która i tak nic sie nie załatwi albo prokurent, ale na tego żeby wpaść to trzeba mieć wiadro szczęścia ze sobą.

Wróć do „Pytania zainteresowanych”