Opłaty i Ogrzewanie

Pytania przyszłych mieszkańców lub osób zainteresowanych kupnem mieszkania.
MagdaK
Budynek: B

Opłaty i Ogrzewanie

Postautor: MagdaK » 16 kwie 2013, o 20:13

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na oś.Wisłok ale jak każdy oczywiście mam na początku kilka wątpliwości.
Chodzi mi o opłatę za energie elektryczna i ogrzewanie (mieszkania i wody). Jakie są średnio Państwa koszty z tym związane? Jak w praktyce wychodzi rachunkowo używanie logo termy i czy ona służy tylko do podgrzewania wody czy jest powiązana z ogrzewaniem miejskim i musi z nim współpracować. Po prostu jak to wygląda w praktyce? Czy to nie jest tak że za tą logo termę płaci się kolosalne rachunki? Czy mogę ogrzewać mieszkanie korzystając tylko z ogrzewania miejskiego?

Pozdrawiam :)

admin
Administrator

Re: Opłaty i Ogrzewanie

Postautor: admin » 17 kwie 2013, o 22:19

Witam;

Wysokość rachunków za energię elektryczną zależą od ilości urządzeń elektrycznych i częstotliwości ich używania. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ja akurat płace zaskakująco dużo ;) ale jak napisałem - nie można się na tym wzorować.

Koszty ogrzewania i wody wliczone są w "czynsz", a raczek ich zaliczki. Jeśli przekroczymy na koniec roku zaplanowane zużycie - będzie czekać nas dopłata, jeśli zużyjemy mniej - zostanie nam zwrócona nadwyżka.
Logoterma odpowiada zarówno za podgrzewanie wody, jak i za ogrzewanie - nie ma możliwości jej pominięcia. Terma ma służyć oszczędnościom i raczej tak jest - jest to bardzo ciekawe i użyteczne rozwiązanie. Sterujesz sobie temperaturą w mieszkaniu jak chcesz, programujesz jak chcesz etc. Fajna sprawa.

Tu masz temat odnośnie czynszu: czynsz-t140.html

Pozdrawiam

Wróć do „Pytania zainteresowanych”