Pokrętło w przedpokoju

Siemieńskiego 22
dStan
Budynek: B

Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: dStan » 21 lut 2017, o 09:03

Co znaczy "zacznie puszczać ciepłą wodę"? Weźmy taki przykład, nawet jeśli zakręcisz zawór ciepłej wody do grzejników, to ciepła woda jest "puszczana" cały czas na krany, które de facto są zamknięte, a żadne ciepło nie ucieka zaworem bezpieczeństwa przecież. Tak samo jest w przypadku grzejników, jak zakręcisz zawór na termostacie, to po prostu woda przestanie krążyć w tym grzejniku, tam nie buduje się raczej żadne dodatkowe ciśnienie, przez które miałby puszczać zawór bezpieczeństwa.

matti89

Re: RE: Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: matti89 » 21 lut 2017, o 13:04

Z tego co się dowiedziałem jeśli skręcisz głowice przy grzejniku a logo terma zacznie puszczać ciepłą wodę to całe ciepło wyrzuci w zawór bezpieczeństwa a i tak nabije ci złu życie ciepła więc gdzie oszczędność ?

Jeśli zakręcisz głowice na grzejnikach to ciepła woda zrobi obieg tylko po rurkach w podłodze, zużycie ciepła jakies będzie, ale bardzo małe. U mnie na chwile obecną wszystko funkcjonuje jak należy, co do zużycia ciepła to nie ekscytowałbym sie póki co bo obecne warunki sa niemiarodajne. Zobaczymy w kolejnym sezonie. Kolejną sprawa jest to, ile zużywa sie ciepłej wody, a to tez może generować spore zużycie.

anikk926

Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: anikk926 » 21 lut 2017, o 13:12

Ja to juz zupelnie nie mam pojecia jak to dziala :D poki co za 2 miesiace mialem nadplaty za wszytsko 170zl.

Wróć do „Budynek B”