Strona 1 z 3

Pokrętło w przedpokoju

: 15 sty 2017, o 21:33
autor: piotrrzow
witam do czego służy to pokrętło w przedpokoju obok domofonu? niby do regulacji ciepla ale jak by nie dał to kaloryfery są tak.samo nagrzane

Re: pokrętło w przedpokoju

: 16 sty 2017, o 08:46
autor: Bodzio

Re: pokrętło w przedpokoju

: 16 sty 2017, o 13:22
autor: anikk926
Ktory z tych sposobow jest lepszy

Re: pokrętło w przedpokoju

: 16 sty 2017, o 14:13
autor: dStan
Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. To zależy od tego, co dla Ciebie jest ważniejsze, komfort czy oszczędności. Jeśli ustawisz temperaturę na sterowniku logotermy, a temperatura w pokoju jest wyższa, w pozostałych pokojach tracisz opcję regulowania temperatury (pomimo odkręcenia termostatu na grzejniku i tak nie popłynie do nich ciepła woda). Teoretycznie (w praktyce nie miałem jeszcze z tym systemem do czynienia) za to taki sposób jest oszczędniejszy, a przy zastosowaniu sterownika elektronicznego ze strefami czasowymi (wydaje mi się, że można taki zamontować zamiast pokrętła) można już z pewnością oszczędności zauważyć.
Wszystko to jednak są teoretyczne domysły, w praktyce trzeba by sprawdzić, czy na pewno drugi sposób jest oszczędniejszy, a dodatkowo, pewnie nie w każdym przypadku będzie tak samo (różne wielkości pokoi, bezwładność temperaturowa itp)

Re: pokrętło w przedpokoju

: 16 sty 2017, o 19:23
autor: anikk926
Bo ja mam tak, że reguluje temp na grzejnikach pokretłem, bo jest wyjątkowo ciepło nawet jeśli grzejniki sa skrecone na 2. Jeśli otworze okno na chwilę to pomimo zakrecenia grzenia MOMENTALNIE grzejniki sie uruchamiaja jak by były na 5, a sa na 2. Czy wszytsko jest jak nalezy?

Re: RE: Re: pokrętło w przedpokoju

: 16 sty 2017, o 22:38
autor: matti89
anikk926 pisze:Bo ja mam tak, że reguluje temp na grzejnikach pokretłem, bo jest wyjątkowo ciepło nawet jeśli grzejniki sa skrecone na 2. Jeśli otworze okno na chwilę to pomimo zakrecenia grzenia MOMENTALNIE grzejniki sie uruchamiaja jak by były na 5, a sa na 2. Czy wszytsko jest jak nalezy?
Tak, wszystko działa jak należy. Na głowicy termostatycznej ustawiasz temperaturę jaką chcesz mieć w danym pomieszczeniu.

Re: pokrętło w przedpokoju

: 17 sty 2017, o 08:33
autor: dStan
Trzeba pamiętać, że termostatem na grzejniku nie regulujemy jak mocno ma on grzać, ale jaką temperaturę powietrza chcemy utrzymać w jego okolicy. Jeśli temperatura spadnie, to grzejnik włącza się z maksymalną wydajnością, mocno się nagrzewa, nawet jeśli ustawiony jest na niską temperaturę (np. wspomniane wyżej 2). Po prostu szybciej się wtedy "wyłączy", czyli przestanie przez niego przepływać gorąca woda, niż przy ustawieniu wyższym.

Re: pokrętło w przedpokoju

: 17 sty 2017, o 11:18
autor: anikk926
W takim razie co zrobic zeby bylo oszczedniej?

Re: RE: Re: pokrętło w przedpokoju

: 17 sty 2017, o 12:00
autor: matti89
anikk926 pisze:W takim razie co zrobic zeby bylo oszczedniej?
Przed wietrzeniem skręcić głowicę na minimum. Obrazek

Re: pokrętło w przedpokoju

: 17 sty 2017, o 12:51
autor: LeszekB
A jest mozliwosc, zeby calkowicie wylaczyc sterowanie temperaturą termostatem i tylko regulowac na pokretle grzejnika? Wybaczcie pytanie jesli glupie ale dopiero za tydzien odbiore mieszkanie i sam zobacze jak to jest .