Pokrętło w przedpokoju

Siemieńskiego 22
dStan
Budynek: B

Re: pokrętło w przedpokoju

Postautor: dStan » 17 sty 2017, o 13:07

Tak, jest taka możliwość, link podany w drugim poście.

anikk926

Re: pokrętło w przedpokoju

Postautor: anikk926 » 17 sty 2017, o 17:58

Czyli de facto jesli chodzi o oszczednosci i to jak cieplo bedzie zalezy od tego jaka temperatura wyawietlana jest na sterowniku w mieszkaniu? Mam tam od 20 do 22. Rozumiem ze gdy mnie nie ma lepiej na tym sterowniku ustawic np 15?

Tak na prawde w sumie nie wiem jak jest z oplatami za ogrzewanie i za co konkretnie place. Nie chcial bym bez sensu placic dodatkowo.

diok

Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 19:17

Hej. Pytanie do osób ze sterownikiem Siemensa. Wiecie może jak działa lub do czego służy funkcja włączenie grzania wody w kranie lub ustawienia jej na auto ? W konfiguracji można ustawić jedynie przedziały godzinowe grzania. Nie widzę tam opcji sterowania temperaturą w kranie. Jeżeli jest na auto to do jakiej temp grzeje ? Bez tego woda w kranie jest i tak ciepła. Z góry dziek

matti89

Postautor: matti89 » 20 lut 2017, o 20:10

Jest to tylko ustawienie kiedy ma działać cyrkulacja ciepłej wody użytkowej. Co do temperatury samej wody to tez nie wiem gdzie ją ustawić.

TFX

Postautor: TFX » 20 lut 2017, o 20:11

"Bez tego woda w kranie jest i tak ciepła." Tzn bez czego ? Bez symbolu kranika albo symbolu kranika auto ?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

diok

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 22:16

Jest to tylko ustawienie kiedy ma działać cyrkulacja ciepłej wody użytkowej. Co do temperatury samej wody to tez nie wiem gdzie ją ustawić.
Czyli dzięki cyrkulacji mam od razu ciepłą wodę po odkręceniu kranu, nie muszę czekać aż spłynie zimny, dobrze rozumiem ?
Czy ta cyrkulacja nie pochłania dużo prądu ? Tzn. czy lepiej włączyć cyrkulację i zaoszczędzić zimną wodę kosztem prądu, czy lepiej oszczędzać prąd i marnować zimną wodę ? Liczyliście to może ?

diok

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 22:17

"Bez tego woda w kranie jest i tak ciepła." Tzn bez czego ? Bez symbolu kranika albo symbolu kranika auto ?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
W obu przypadkach, a właściwie w trzech woda jest ciepła. Bez symbolu, z symbolem oraz z symbolem auto :)

matti89

Re: RE: Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: matti89 » 20 lut 2017, o 22:48

Czyli dzięki cyrkulacji mam od razu ciepłą wodę po odkręceniu kranu, nie muszę czekać aż spłynie zimny, dobrze rozumiem ?
Czy ta cyrkulacja nie pochłania dużo prądu ? Tzn. czy lepiej włączyć cyrkulację i zaoszczędzić zimną wodę kosztem prądu, czy lepiej oszczędzać prąd i marnować zimną wodę ? Liczyliście to może ?
Ja osobiście wole cyrkulację tylko i wyłącznie ze względu na komfort, nie lubię czekać na ciepła wodę. Jakiekolwiek oszczędności, jesli w ogóle są, to wielkości prawie niemierzalne.

diok

Re: RE: Re: Pokrętło w przedpokoju

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 23:57

Ja osobiście wole cyrkulację tylko i wyłącznie ze względu na komfort, nie lubię czekać na ciepła wodę. Jakiekolwiek oszczędności, jesli w ogóle są, to wielkości prawie niemierzalne.
dzięki

Bart

Postautor: Bart » 21 lut 2017, o 07:44

Z tego co się dowiedziałem jeśli skręcisz głowice przy grzejniku a logo terma zacznie puszczać ciepłą wodę to całe ciepło wyrzuci w zawór bezpieczeństwa a i tak nabije ci złu życie ciepła więc gdzie oszczędność ?

Wróć do „Budynek B”