[Budynek A] Piwnice

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa oraz monitoringu na osiedlu. Czegoś się obawiasz lub chcesz kogoś przestrzec? Napisz posta.
PRS
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 20:06

Piwnice

Post autor: PRS » 10 mar 2014, o 10:06

W ostatnich dniach doszło do włamania w piwnicach klatek I i II. Proszę o zwrócenie uwagi pozostałych mieszkańców na osoby postronne przebywające w klatkach (np. ekipy remontowe).

Powraca również sprawa zamykania drzwi wejściowych do piwnicy na klucz. Jeśli dojdzie do najbliższego zebrania wspólnoty, trzeba ten temat poruszyć. Administrator ma klucze do tych drzwi, trzeba z nim uzgodnić żebyśmy mogli dorobić sobie klucze. Poza tym same drzwi do piwnicy są wykonane z byle czego, natomiast drzwi prowadzące z klatki chodowej w piwnicy są stalowe. Proponuję zastosować takie same drzwi do piwnic. Koszt montażu nie będzie strasznie wysoki w porównaniu do możliwych strat w przypadku kradzieży.


Pozdrawiam,
PRS

Daniel
Posty: 151
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 14:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piwnice

Post autor: Daniel » 10 mar 2014, o 20:53

Witam;

Wg mnie to należałoby wprowadzić szereg zmian.
- zmiana drzwi do przestrzeni piwnicznej na stalowe oraz porządny zamek
- zamykanie drzwi do garażu w każdej klatce
- zamykanie drzwi na taras w każdej klatce
- wymiana zamków w drzwiach wejściowych (przynajmniej w klatkach w pełniu zamieszkanych)

Samo odseparowanie klatek ograniczy w dużym stopniu ryzyko masowego włamu i pozwoli zapobiec odwiedzinom niepowołanych osób.

Kradzieże w naszym bloku są coraz śmielsze - tyko patrzeć jak z parkingu zaczną znikać auta ;/ Jednak o bezpieczeństwo musi dbać każdy z nas, czyli nie wpuszczanie obcych do klatek, nie rozdawanie kluczy na lewo i prawo, no i oczywiście jak już @PRS wspomniał - czujność na mienie swoje i sąsiadów.

Na spotkaniu trzeba to omówić i wymusić jakieś zmiany w tym zakresie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ