[Budynek A] Złodzieje obuwia i odzieży sportowej

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa oraz monitoringu na osiedlu. Czegoś się obawiasz lub chcesz kogoś przestrzec? Napisz posta.
Daniel
Posty: 149
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 14:58
Lokalizacja: Rzeszów

Złodzieje obuwia i odzieży sportowej

Post autor: Daniel » 4 lis 2014, o 20:45

Szlag mnie dziś trafił. Wychodzę rano do pracy, szukam butów na klatce przed drzwiami i nic... wyparowały. A jeszcze wczoraj wieczorem były.
Stare Reeboki, przetarte, warto może 20 zł ;) a i tak jakiś parszywy złodziejaszek połakomił się na nie.
Obok stały kozaki żony i buty dziecka - te zostały na miejscu.

To nie wszystko - żona szuka swoich butów sportowych - NIE MA, dopiero dziś zauważyła, że ich nie ma od tygodnia. No niech kogoś piorun jasny trafi! Jak można ludziom buty sprzed samych drzwi kraść.
Później sobie przypomniałem, że sąsiedzi z 4 i 3 klatki mieli podobne przygody - i to także ze sportowym obuwiem (oni akurat chyba mieli nowe buty). Było to kilka miesięcy temu. Proceder ten jest więc długotrwały.

Jednak nadal to nie wszystko. Sąsiadce z 5 klatki i drugiej - z klatki 3, zginęły dresy z suszarek, które wystawione miały za drzwi z powodu kiepskiej pogody na balkonie.

To już jakiś seryjny złodziej.
Koszt butów niewielki więc na Policję nie pójdę, ale strzeżcie się sąsiedzi przed złodziejami. Buty i odzież trzymać w domach.

Trudno sobie wyobrazić, że "poważny" złodziej kradnie stare buty - więc albo to jakieś dzieciaki, albo przygłupy. Tak czy inaczej - jeśli zauważycie nieproszonych gości w swojej klatce lub na piętrach - przeganiać kijem ;)

ODPOWIEDZ