Problemy z budynkiem B

Sprawy osiedlowe, czyli wszystko co dotyczy naszego osiedla
Awatar użytkownika
gąsik

Re: Budynek B - 14 kwietnia 2013 r.

Post autor: gąsik » 20 maja 2013, o 09:17

Alicja pisze:Jeżeli ten temat jest śledzony przez osoby z budynku A, to pytanie do nich: czy podczas budowy budynku A też prace były wstrzymywane przez takie "kontrole"?
Śledzimy, ponieważ nam też zależy na tym aby osiedle rozrastało się a i widok bloku z okna był coraz to ładniejszy. Mi jakoś nie przypomina się, aby na etapie budowy budynku A były jakieś przestoje.Raczej wszystko szło zgodnie z planem.

kwaczor
Budynek: B

Post autor: kwaczor » 20 maja 2013, o 22:47

W poprzednich planach budynek B miał być oddany do użytku na przełomie 2012/2013. Miał kondygnacje od IV do chyba VII, a teraz od V do nie wiem ilu (VIII ?) Przymierzałam się wtedy do mieszkania na ostatnim piętrze tzn.IV kondygnacji ale biuro wyjaśniało, że trwa przeprojektowanie budynku i termin budowy zostaje przesunięty o rok. Jak tylko plany były gotowe zarezerwowałam moje M. To było w lecie ubiegłego roku. A teraz trochę niepokoju się wkrada :( Oby niepotrzebnie, czego sobie i Wam życzę.

kwaczor

Post autor: kwaczor » 20 maja 2013, o 23:32

Myślę, że na razie nie wpadajmy w panikę, nie nakręcajmy się niepotrzebnie. Umowy są skonstruowane dosyć sensownie, przewidziane są kary umowne dla obu zainteresowanych stron w przypadku niedotrzymania terminów. Spółka powołała Zarząd do realizacji zadania tzn.budowy osiedla i będzie analizować działania Zarządu. Poczekajmy na efekty kontroli, a potem się zobaczy :|

Hiszpan

Post autor: Hiszpan » 20 maja 2013, o 23:43

Witam Wszystkich
Rozumiem, że przeprojektowanie budynku nastąpiło w 2012r. A w lecie tegoż roku możliwe już było dokonywanie rezerwacji... po czym przerwa która trwała od października do połowy lutego 2013r. spowodowana była ...zmianami w planach budynku. Co do kontroli? Bardzo zdawkowe informacje napływają z biura.

MagdaK

Post autor: MagdaK » 21 maja 2013, o 21:10

Hej :) a na jakim etapie umów wy jesteście... Bo ja tak jak WielkaŁapa zastanawiam sie nad dalszymi krokami dot. umowy.
Tak sobie mysle że ciekawe czy możemy otrzymać jakies info od głównego wykonawcy lub od samego banku? Chociaż z tym drugim to raczej nie możliwe. tez sobie mysle że deweloper jakby był pewny tego co nam mówi to powinien był nas sam o takich problemach czy przesunięciach powiadomić, bo teraz kazde z nas będzie uwazać ze "coś tu śmierdzi" . Powiem wam tak. Sami sobie teraz szkodzą.... bo kazdy kto chce kupić mieszkanie, odwiedza podobne fora o danej inwestycji i na moje oko po takich wypowiedziach jak tutaj padły to nikt sie na razie nie zdecyduje na kupno mieszkania.... Ja przynajmniej bym sie nie zdecydowała.
Więc miło by było jakby nas o czymś konkretnym (i prawdziwym) poinformowali. Nawet jesli wynikałoby to z ich błędu.
Ale miejmy nadzieje jednak że nie taki diabeł straszny... i wszystko sie ułozy. :mrgreen:

kwaczor

Post autor: kwaczor » 23 maja 2013, o 20:22

Żaden developer nie będzie uprzedzał potencjalnych nabywców o swoich kłopotach, to raz. Dwa, developer powołał Zarząd, który odpowiada za całość przedsięwzięcia. Trzy, żaden bank nie udziela informacji osobom postronnym. Cztery, rozmowy pomiędzy wykonawcą (firma Baudziedzic), a Zarządem utknęła w martwym punkcie, aczkolwiek nic nie jest definitywnie postanowione. W rozmowach nastąpił PAT. To są dzisiejsze informacje od przedstawiciela firmy B. Mam kontakt, ale szczegółów nie zdradzę nawet na torturach. Jak się jeszcze czegoś dowiem dam znać. Proponuję odwiedzającym nasze forum ostrożność w zaciąganiu kredytu już teraz. Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń jeszcze chwilkę (moim skromnym zdaniem). Pozdrawiam !.

MagdaK

Post autor: MagdaK » 23 maja 2013, o 22:31

W sumie masz racje.Tylko szkoda że my, jako nabywcy w takiej sytuacji nie możemy niczego sie dowiedzieć.... Możemy sobie tylko po "gdybać". No i jaka mamy pewność że jesli teraz ta sprawa rozwiąże sie pomyslnie to, za kilka mieś. znów nie dojdzie do czegoś podobnego?
Dobrze że na razie nie podpisałam kredytu.

Alicja

Post autor: Alicja » 24 maja 2013, o 13:09

W sumie to nie wiemy o co chodzi z tym wykonawcą... Wydaje mi się,że nie może to być nie płacenie im przez dewelopera, bo przecież rękę na pieniądzach trzyma bank. Bank kontroluje wydatki, postępy w budowie, realizację planów i na tej podstawie wypłaca transze. Zresztą takie rozwiązanie ma być podobno bezpieczniejsze dla nabywców. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

MagdaK

Post autor: MagdaK » 24 maja 2013, o 23:06

Ja proponuję już nie kombinować.... bo i tak nic nie wymyślimy.... Zobaczmy po prostu jak sie sprawy potoczą dalej. I miejmy nadzieje że sprawa się rozwiąże do końca miesiąca, bo każde opóźnienie powoduje, że później będziemy robić parapetówę :D

Alicja

Post autor: Alicja » 5 cze 2013, o 17:59

Widzę, że jakoś temat ucichł. Czy ktoś dowiedział się czegoś nowego???? Nowy miesiąc się zaczął, a czy na budowie też coś ruszyło?????

ODPOWIEDZ