Problemy z budynkiem B

Sprawy osiedlowe, czyli wszystko co dotyczy naszego osiedla
kwaczor
Budynek: B

Problemy z budynkiem B

Postautor: kwaczor » 16 maja 2013, o 21:05

Niedobra wiadomość ! :(
Wycofał się generalny wykonawca firma Baudziedzic - deweloper nie wypłacał kolejnych transz. Nasze mieszkania niestety nie nabierają kształtu! Jak to długo potrwa ? Nie wiadomo :( Trochę się niepokoję :(

MagdaK

Re: Budynek B - 14 kwietnia 2013 r.

Postautor: MagdaK » 17 maja 2013, o 15:45

Ale wiesz kiedy zrezygnował ten wykonawca? Kurde to zaczynam sie niepokoić. Taki problem już na takim etapie? A skąd wiesz że to przez to ze nie przelewali transz?

MagdaK

Postautor: MagdaK » 17 maja 2013, o 16:20

teraz sie dowiedziałam, że nie że zrezygnowali ale że wstrzymali prace, ale faktycznie Wisłok sie wobec nich nie wywiązuje finansowo. A ponadto maja tam(znaczy sie w tym budynku "B") teraz kontrole z baku w którym Wisłok zaciągną kredyt na rozhulanie interesu (tzn na firmę "Wisłok Inwestycje"). No zobaczymy co to dalej będzie. :?:

kwaczor

Postautor: kwaczor » 17 maja 2013, o 23:23

Wstrzymali prace kolejny raz, poprzednio późną jesienią ubiegłego roku. Byłam świadkiem wypowiedzi "wycofujemy się, nie płacą". I nie był to pracownik z budowy! Myślałam, że skoro udziałowcem developera jest PKO BP i Jedynka to nie powinno być problemów z inwestycją, a jednak! Trochę to wszystko niepokojące jest ale do końca roku jeszcze trochę czasu więc może niepotrzebnie się nakręcamy :?: :?: :?:

Alicja

Postautor: Alicja » 18 maja 2013, o 20:18

No to nie za ciekawie to wygląda :( Mam nadzieję, że będzie ok. Jak tylko będziecie coś wiedzieć na ten temat to piszcie...

MagdaK

Postautor: MagdaK » 19 maja 2013, o 15:15

Ale z tego co wiem to jesienią wstrzymali budowę po robili przeprojektowanie bloku.... No nie wiem. Ja na razie zapłaciłam tylko rezerwacje i powiem szczerze ze zaczynam się zastanawiać... Problemy z płatnościami u tak... jak sama nazwałaś... wydawało by się wierzytelnej spółce?? No nie wiem. Oni tłumacza że sami zaciągali kredyt na ta inwestycje i bank na podstawie harmonogramu (terminowego planu prac) przelewa wykonawcy transze. I teraz o ta transze właśnie chodzi. Bank ma ocenić czy prace idą zgodnie z planem i dopiero przelać kasę wykonawcy. Mam nadzieje że niedługo ruszy znowu budowa

Alicja

Postautor: Alicja » 19 maja 2013, o 20:48

Faktycznie wcześniejszy przestój był spowodowany zmianami w projekcie. Może nie będzie większych problemów z inwestorem, skoro otrzymał certyfikat “WIARYGODNA FIRMA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO”. Jeszcze jest trochę czasu, a jak prace idą to muszę przyznać, że dosyć sprawnie budynek się pnie do góry. A czy mówią coś o terminie kiedy ma znowu ruszyć budowa?

WielkaŁapa

Re: kj

Postautor: WielkaŁapa » 19 maja 2013, o 21:50

Witam. Podobnie jak niektórzy na forum, będę mieszkańcem budynku B. Przestój w budowie zauważyłam już jakiś czas temu. Śledzę oczywiście wypowiedzi w tym temacie. Kilka rzeczy jest do wyjaśnienia. Po pierwsze: są dwie sprzeczne opinie na temat poprzedniego przestoju (zmiany w projekcie, wycofanie się głównego wykonawcy z powodu wstrzymania wypłaty transz) Pytanie nasuwa się jedno: czy ktoś z Państwa ma dowód na to co pisze? Czy wypowiedzi te są podyktowane jedynie przypuszczeniami lub informacjami uzyskanymi w biurze dewelopera? Tak na prawdę, w biurze można uzyskać rożne informacje, ale czy ktoś widział jakieś potwierdzenie tego?
Po drugie sprawa obecnego przestoju. Teoretycznie, z informacji uzyskanych z biura wynika, że jest spowodowana przeprowadzaniem przez bank inspekcji przed wypłata kolejnej transzy. Wszystko było by w porządku, ale: dlaczego inspekcja trwa tak długo? dlaczego nie znany jest termin jej zakończenia (kontrole powinny mieć ścisłe określone ramy czasowe, chyba że przedłużają się wskutek odkrytych w ich trakcie nieprawidłowości)? dlaczego nikt nie informuje o takich sprawach nabywców/klientów? dlaczego nie ma oficjalnego oświadczenia na ten temat? bank, który udzielił kredyty na budowę powołał spółkę Wisłok Inwestycje Sp. z o.o. do życia, dlaczego więc teraz rzuca jej "kłody pod nogi" przeprowadzając czasochłonne kontrole, które mogą spowodować opóźniania w postępie prac oraz zniechęcić potencjalnych nabywców mieszkań?
Po trzecie Certyfikat, o którym była mowa wyżej, a który otrzymała Spółka: radze się wgłębić w regulaminy przyznawania takich "wyróżnień" przez izby lub tego typu twory. Najczęściej jest tak: "płacisz-masz". Kolejna sprawa do wyjaśnienia.
Czy nie uważacie Państwo, że znaków zapytania jest zbyt wiele? Jak dla mnie zdecydowanie zbyt wiele i zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy.
Jeśli teraz sprawa zakończy się pozytywnie to ok, ale co będzie jeśli np pod koniec roku większość z nas wpłaci 3/4 należności (w tym uruchomione zostaną kredyty), a firma ogłosi upadłość...

Alicja

Postautor: Alicja » 20 maja 2013, o 07:13

Zaczynam też się zastanawiać, co jest nie tak... Faktycznie jak się sprawdzi ten czarny scenariusz opisany powyżej, to będzie nie za ciekawie. Też mam zamiar uruchamiać kredyt i mam teraz mętlik w głowie. Jeżeli ten temat jest śledzony przez osoby z budynku A, to pytanie do nich: czy podczas budowy budynku A też prace były wstrzymywane przez takie "kontrole"?

WielkaŁapa

Postautor: WielkaŁapa » 20 maja 2013, o 07:31

Nasunęła mi się kolejna myśl. Pierwsze wstrzymanie prac spowodowane było zmianami projektowymi (ilość i wielkość mieszkań ze względu na zmianę preferencji na rynku mieszkaniowym) - informacja od Prezesa podczas rozmowy w cztery oczy. Ja śledzę ofertę mieszkaniowa od końca stycznia 2013 r. Wtedy było już "po zmianach". Czy ktoś orientuje się jak wyglądał projekt przed zmianami? Jaka była wtedy, czyli jeszcze w 2012 roku, oferta mieszkań?

Wróć do „Osiedlowe”