[Budynek B] Dni otwarte budynku B

Wieści i zdjęcia z budowy osiedla
matti89
Budynek: B

Re: Dni otwarte budynku B

Postautor: matti89 » 13 wrz 2016, o 21:36

adiziom,
to pokrętło to chyba regulator temperatury, który steruje logoterma.
Płytki mogą byc rozcięte z powodu dylatacji lub kształtowania spadku.
Davv,
nie wiem czy wiesz, ale wyrównanie gniazdka wielokrotnego wymaga ponownego osadzenia puszek. Tez mógłbym to sam naprawić, ale nie w przypadku kiedy za to zapłaciłem.

Ogólnie to jeśli ja byłbym kierownikiem tej budowy, nie pokazałbym tych mieszkań klientom w stanie takim jak są. Jak na dzisiejsze standardy to trochę kpina z ich strony. Miejmy tylko nadzieję ze do momentu odbioru mieszkań wszystko poprawią.

Davv

Postautor: Davv » 14 wrz 2016, o 00:16

adiziom,
to pokrętło to chyba regulator temperatury, który steruje logoterma.
Płytki mogą byc rozcięte z powodu dylatacji lub kształtowania spadku.
Davv,
nie wiem czy wiesz, ale wyrównanie gniazdka wielokrotnego wymaga ponownego osadzenia puszek. Tez mógłbym to sam naprawić, ale nie w przypadku kiedy za to zapłaciłem.

Ogólnie to jeśli ja byłbym kierownikiem tej budowy, nie pokazałbym tych mieszkań klientom w stanie takim jak są. Jak na dzisiejsze standardy to trochę kpina z ich strony. Miejmy tylko nadzieję ze do momentu odbioru mieszkań wszystko poprawią.
Te plytki na balkonach obok i ponizej nie sa tak rozciete, wyglada to tak jak gdyby robili to z dwoch koncow i spotkali sie w polowie :) Ciekawi mnie czy ktos z was bedzie zglaszal u siebie takie ulozenie do poprawki.

dapawel

Postautor: dapawel » 14 wrz 2016, o 09:04

W jaki sposób zgłaszaliście usterki? Na miejscu u tych kierowników, czy u dewelopera?

adiziom

Postautor: adiziom » 14 wrz 2016, o 09:10

ja swoje usterki, w tym rozcięte płytki na balkonie będę reklamował u dewelopera bo takie info było w emailu, w których informowali o dniach otwartych. Dzwoniłem do developresu też w tej sprawie i mówili żeby szybko nie spodziewać się odpowiedzi bo oni wszystkie nasze uwagi wyślą do kierownika budowy żeby się do tego ustosunkowali, więc pewnie chwile im zejdzie zanim odpowiedzą.

Daniel1989

Postautor: Daniel1989 » 14 wrz 2016, o 12:31

Rozumiem, że będzie jeszcze możliwość składania ewentualnych reklamacji przy odbiorze kluczy?

matti89

Postautor: matti89 » 14 wrz 2016, o 17:48

Tak. Wszystkie usterki powinny być wpisane w protokole odbioru mieszkania.

diok

Postautor: diok » 15 wrz 2016, o 19:40

Witam,

Jesteśmy świeżo po odwiedzinach w mieszkaniu i mamy bardzo pozytywne odczucia. Nie dopatrzyliśmy się żadnych poważniejszych wad czy niedoróbek. Żadnych dziur w ścianach czy dziwnie przyciętych płytek nie zauważyliśmy. Spadki na balkonie są ok.

Jest kilka rzeczy, o których poinformujemy dewelopera ale szczerze mówiąc nie wiem, czy to zostanie poprawione. Sama okolica jak i dziedziniec też są w porządku. Mierzyliśmy jeszcze wymiary, praktycznie wszędzie jest od 2 do 5 cm mniej, niż na planie ale to chyba norma.

- drzwi wejściowe, nie mają progu, nie wiem jak w reszcie mieszkań ale we wszystkich na naszym piętrze progu nie było. Do tego jeszcze kolor wewnętrznej strony drzwi wejściowych, przynajmniej dla mnie nie pasuje. Drzwi są białe (biało - beżowe) i średnio pasują z brązową ramą

- wykończenie otworów pod nawiew i wentylację pozostawia wiele do życzenia. Mimo zaślepek przy otworach są dziury i odpadający tynk

- wykończenie kaloryferów – tak jak powyżej, do tego dochodzi jeszcze dziwnie zamontowany kaloryfer w łazience, na śrubie między kaloryferem a ścianą są wstawki z gips kartonu, chyba że to jest jeszcze nie dokręcone a prowizorycznie zawieszone (nie wiem, nie znam się)

- w ramach okien i drzwi balkonowych brakuje zaślepek do mikro wentylacji, ale z tego co zauważyłem tak jest w całym bloku, więc pewnie jest to sprawa na sam koniec

- przy instalacji włączników / wyłączników chyba nikt nie myślał nad ich użytecznością, włączniki świateł w pokojach są dokładnie w miejscach w których większość z nas wstawiłaby szafę pod zabudowę (zresztą tak jest nawet na planach mieszkania od dewelopera)

- kaloryfer w łazience podobnie jak wyżej, jest zainstalowany dokładnie w miejscu w którym aż prosi się o baterię i słuchawkę od prysznica, brak wyobraźni :) Nie wiem czy taki kaloryfer da się np. przesunąć ? Czy w mieszkaniu będzie można zakręcić kurek od centralnego żeby przesunąć kaloryfer ?

Resumując jest dobrze. Pewnie niektórzy powiedzą, że się czepiamy powyższym ale wydając kwoty rzędu 300 tys. chyba mamy prawo wymagać :)

maxi

Postautor: maxi » 15 wrz 2016, o 21:47

Progi montowane są na prawie samym końcu inaczej zanim byśmy odebrali mieszkania to robotnicy by te progi już dawno zadeptali.

Co do drzwi to ich kolor od strony wewnętrznej można było wybierać chyba do końca maja czy jakoś tak (dokładnie nie pamięta).Jeśli ktoś nie zadeklarował koloru bądź nabył mieszkanie w późniejszym terminie to raczej nie będzie możliwości zmiany. Ale dzisiaj to nie problem bo są nalepki na drzwi więc możesz mieć na nich nawet zdjęcie palmy kokosowej :)

Włączniki montowane są wg projektu budowlanego a projektanci nie zawsze myślą o stronie praktycznej dla użytkownika więc jak coś to później można samemu przekładać.

To samo dotyczy kaloryferów z tym, że ich przełożenie to już trochę trudniejsza sprawa bo więcej kucia i trzeba dobrego fachowca z odpowiednim osprzętem.

Aleksandra

Postautor: Aleksandra » 16 wrz 2016, o 02:08

U mnie za,to prawie wszystko do poprawy . Co mozna bylo zepsuć to tak zrobili. Poobijane parapety drzwi juz pęknięcia, wylaczniki tak samo w miejscu na szafę , gniazdka na różnych wysokościach ( zwlaszcza w kuchni ) jak to będzie na plytkach wygladalo. Drzwi wejściowe wala o drzwi do lazienki itd :)

kromal

Postautor: kromal » 16 wrz 2016, o 08:47

Wygląda na to że jest ok, wiadomo gniazdka, włączniki do przesunięcia wedle uznania, nie ma co się czepiać. Mam tylko nadzieje, że odbiór odbędzie się znacznie szybciej niż jak to jest zapisane w umowie deweloperskiej.

Wróć do „Z budowy”