[Budynek B] Ogrzewanie - logoterma

O mediach na osiedlu. Dostawcy Internetu, telewizji kablowej etc. Co wybrać, a czego się wystrzegać.
TFX
Budynek: B

Re: Ogrzewanie - logoterma

Postautor: TFX » 26 mar 2017, o 19:50

Też myślę, że z adiziom nie mylimy skrzynek. Z termostatem sobie po chwili poradzilem ale jakby nie było prawie 0,5 GJ poszło. Wysłałem maila do administracji z zapytaniem gdyż stało się to cyklicznie. Teraz 25.03, a wtedy był 25.02. Wtedy problem miało więcej osób. Teraz tylko ja ?

LeszekB

Postautor: LeszekB » 26 mar 2017, o 21:36

Ja na szybko wyliczylem na podstawie swojego mieszkania i obserwacji, ze utrzymujac 22 stopnie w mieszkaniu i grzejac listopad-grudzien-styczen-luty-marzec wyjdzie zuzycie na poziomie 23 GJ, zaliczka miesieczna rocznie kumuluje sie na 24GJ wiec nie powinno byc problemu.

matti89

Re: RE: Re: Ogrzewanie - logoterma

Postautor: matti89 » 26 mar 2017, o 23:30

na każdej jest naklejka z numerem mieszkania matti89 :P więc nie trafiłeś z żartem i obyś ty nie miał podobnych problemów :P
Ja też mam problem. Ustawione 22 stopnie. Na sterowniku 22.5. Siłownik zamyka zawór. Niby wszystko w porządku ale nie do końca. Rura z wyjściem cieplej wody na c.o w mieszkaniu gorącą, powrotna zimna. Jeden z dwóch kaloryferów w salonie oraz drabinka w łazience delikatnie ciepłe. Pozostałe zimne. Przez całą niedziele obserwowałem sytuacje i właśnie taki stan sie utrzymywał. Temperatura oscylowała caly czas 22 do 22,5. Podejrzewam ze zawór przepuszcza delikatnie ciepło na mieszkanie. Oczekiwałbym że jeśli w mieszkaniu zadana temperatura jest osiągnięta to zasilanie grzejników w ciepła wode jest w 100% zamknięte, a jak sie okazuje tak nie jest. Jutro kontaktuje sie z administracją.

Demo

Postautor: Demo » 5 kwie 2017, o 10:56

jak długo czekacie na ciepłą wodę (sterownik mechaniczny a elektroniczny), przy sterowniku mechanicznym jak puszczę na full to ~1min

dStan

Postautor: dStan » 5 kwie 2017, o 11:31

Chodzi Ci o czas od włączenia wody w kranie do momentu kiedy zacznie lecieć ciepła woda? U mnie to jest kilka sekund, nie mierzyłem dokładnie ale w 10s powinno się mieścić.
Rodzaj sterownika nie powinien mieć na to wpływu, nieważne czy mechaniczny czy elektroniczny. Poza tym, steruje on tylko obiegiem centralnego ogrzewania, ciepła woda użytkowa jest zawsze dostępna.

dzajkob

Postautor: dzajkob » 5 kwie 2017, o 13:15

Ciepło woda w kranie jest ogrzewana przez logotermę w taki sam sposób jak do centralnego ogrzewania. Tak więc w mieszkaniach gdzie nie ma cyrkulacji obiegu i nikt wczesniej nie używał ciepłej wody oraz obieg na grzejniki nie jest właczony może to potrwać chwile zanim woda się ogrzeje. Teraz gdy grzejniki już praktycznie nie grzeją jak rano chce wziąć prysznic to trwa to może około pół minuty zanim zacznie lecieć ciepła woda, może nawet mniej. W ciągu dnia gdy woda jest stale używana trwa to o wiele szybciej. Mieszkania najdalej oddalone od logotermy mają dodatkowo programowalną cyrkulacje wody tak więc w wyznaczonych przez programator godzinach ciepła woda powinna od razu leciec z kranu. Wczesniej przy niższych temperaturach gdy grzejniki grzały często to ciepła woda w kranie była dostępna praktycznie natychmiast.

Demo

Postautor: Demo » 5 kwie 2017, o 13:52

przy sterownikach Siemensa jest możliwość włączenia cyrkulacji, przy sterownikach mechanicznych nie. z zegarkiem czekam rano i po pracy 57sek aż poleci ciepła woda (zawory na full otwarte)

LeszekB

Postautor: LeszekB » 5 kwie 2017, o 14:11

Przynajmniej cisnienie jest porzadne, ja tez czekam ale i czekałem na poprzednim mieszkaniu z podobnym rozwiazaniem ale tam woda ciepla ledwo leciala.

matti89

Postautor: matti89 » 5 kwie 2017, o 14:37

Zgłosiłem problem do administracji. Mialem czekać na kontakt kogoś od logoterm. Kontaktu nie było a problem został usunięty.:)

LeszekB

Postautor: LeszekB » 6 kwie 2017, o 07:54

W odpowiedzi na podobne zgłoszenie cytuję odpowiedź z administracji:
Norma wymagana to około 3,5 litra do pojawienia się ciepłej wody w punkcie odbioru. Niestety na ciepłotę wody może mieć wpływ wiele czynników. Proszę napisać czy ma Pan mieszkanie w którym zamontowany jest sterownik z wyświetlaczem czy sterownik w postaci zwykłego pokrętła. (jeśli sterownik z wyświetlaczem proszę sprawdzić czy jest ustawiona cyrkulacja ciepłej wody). Druga sprawa to czy w mieszkaniu została w jakiś sposób przerobiona instalacja. Następnie proszę określić czy do prysznicu został zamontowany mieszacz wody. Proszę również opisać jak wygląda ciepła woda w innych punktach poboru.
3,5 litra wody straty na kazdym uruchomieniu...zakładając 10 takich strat dziennie mamy ponad 1000 litrów miesięcznie...chyba trochę za dużo.

Wróć do „Media”