Internet i TV na Wisłok

O mediach na osiedlu. Dostawcy Internetu, telewizji kablowej etc. Co wybrać, a czego się wystrzegać.
Davv
Budynek: B

Re: Internet i TV na Wisłok

Post autor: Davv » 1 gru 2016, o 14:57

Bart pisze:no dobrze czyli nie można sobie anteny satelitarnej zawiesić ?
Dostałeś regulamin przy odbiorze, nie można wieszać anten ale ponoć jest zbiorcza pod cyfrowy polsat.

Lew

Post autor: Lew » 1 gru 2016, o 18:26

Davv próbowałeś pisać do nich list o trudnej sytuacji niezależnej od ciebie i konieczności przeprowadzki? Kiedyś jak miałem UPC w Warszawie to odstąpili mi od kary umownej dzięki temu.

W sumie multimedia się średnio opłaca bo mamy w budynku światłowód a oni tego chyba nie oferują. Orientujecie się może jak funkcjonuje internet od Skyware? Jeśli chodzi o ofertę to wydają się sensowniejsi niż Orange tylko czy nie będzie potem problemów? Może ktoś korzystał?

dStan

Post autor: dStan » 1 gru 2016, o 18:38

Davv pisze:Dostałeś regulamin przy odbiorze, nie można wieszać anten ale ponoć jest zbiorcza pod cyfrowy polsat.
Jeśli antena zbiorcza jest ustawione na satalitę HotBird (a zapewne tak jest, najpopularniejsze rozwiązanie) to wszystkie polskie platformy cyfrowe powinny na tym zadziałać.

darcy

Post autor: darcy » 1 gru 2016, o 20:08

Ja korzystałem ze Skyware z internetu światłowodowego i byłem zadowolony i teraz też od nich weznę

Daniel

Post autor: Daniel » 1 gru 2016, o 21:24

Minusy Skywar:
- koniecznosc korzystania z ich sredniej jakosci routera (tylko dwa gniazda LAN). Mozna oczywiscie do niego podlaczyc swoj, ale to juz 2 urzadzenia
- kiepskiej jakosci tuner TV z beznadziejnym pilotem
- technologia nie pozwala na korzystanie z modulu CAM w TV

Zaznaczam, że piszę z perspektywy mieszkańca budynku A, któremu umowa skończyła się jakiś rok temu.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2016, o 08:52 przez Daniel, łącznie zmieniany 1 raz.

DEN

Post autor: DEN » 1 gru 2016, o 22:53

Daniel pisze:Minusy Skywar:
- koniecznosc korzystania z ich sredniej jakosci routera (tylko dwa gniazda LAN). Mozna oczywiscie do niego podlaczyc swoj, ale to juz 2 urzadzenia
- kiepskiej jakosci tuner TV z beznadziejnym pilotem
- technologia nie pozwala na korzystanie z modulu CAM w TV
Zawsze można użyć własnego routera.

Ja mam internet mobilny od Orange, mam nadzieje że stacjonarny będzie chodził tak samo dobrze, znajomy teraz montuje sieci światłowodowe, to mówi że nawet w starych blokach ludzie rezygnują z lokalnych dostawców dla nich i są zadowoleni.

Daniel

Post autor: Daniel » 1 gru 2016, o 22:57

I podlaczyc go do ich routera - oczywiscie. Jednak jak napisalem, wowczas masz jedno urzadzenia "zbedne". Zajmujace miejsce i pobierajace energie. Po drugie takie rozwiazanie dla bardziej wymagajacych ma swoje minusy.

dStan

Post autor: dStan » 1 gru 2016, o 23:00

A dlaczego nie można podłączyć się bezpośrednio przez swój router, bez użycia routera od Skyware?

Daniel

Post autor: Daniel » 1 gru 2016, o 23:02

Po pierwsze tak stwierdzil ich BOK. Po drugie jest to router GPON, a te nie sa tak powszechne i kosztuja odpowiednio wiecej.

Daniel

Post autor: Daniel » 1 gru 2016, o 23:10

Wiecie, ja nie odradzam tej firmy. Maja ciekawa oferte. Wszystko wedle potrzeb Uzytkownika Wg mnie przy wykonczeniu mieszkania warto pomyslec aby pociaganc swiatlowod do mieszkania, bo pozniej bedzie trudniej. Na przyszlosc, nawet jesli teraz nie zechcecie skorzystac z ich oferty.

ODPOWIEDZ