Internet z Multimedia

O mediach na osiedlu. Dostawcy Internetu, telewizji kablowej etc. Co wybrać, a czego się wystrzegać.
admin
Administrator

Internet z Multimedia

Postautor: admin » 17 maja 2012, o 22:09

Zdecydowałem się na dostawcę Internetu - Multimedia. Dość drogo, ale pomyślałem, że pewna firma i będzie mało awarii. Ale się rozczarowałem, od jakiegoś czasu zauważam kilkuminutowe przestoje w działaniu neta - średnio co pół godziny, mam jedną albo dwie awarie. Zauważyliście coś podobnego u siebie ?

Dziś dzwoniłem do pomocy technicznej i mają się tym niby zająć, ale zobaczymy jak to będzie.

Qwerty

Re: Internet z Multimedia

Postautor: Qwerty » 28 maja 2012, o 15:36

cześć!

Udało Ci się naprawić łącze? Pytam, bo za dwa miesiące sam będę się zastanawiał nad dostawcą internetu i nie chciałbym wtopić.

Pozdrawiam

admin
Administrator

Postautor: admin » 28 maja 2012, o 21:12

Z tego co mi powiedziano, to moja ekipa remontowa kiepsko poprowadziła kabel (zmieniałem umiejscowienie gniazda) - albo go byle jak połączyła, albo sam kabel jest nie najlepszej jakości ;/
Wymieniłem modem, zmieniłem miejsce gdzie podłączony jest modem i jakoś działa na razie.

Pamiętaj aby nie popełniać moich błędów ;) U sąsiadów podobno jest lepiej.

maciej

Postautor: maciej » 2 lip 2012, o 18:57

Ja również mama ten problem z internetem, że co jakiś czas następuje przerwanie połączenia. Oczywiście wielcy fachowcy zrzucili winę na mój kabel. Niestety w pobliżu nie ma żadnego konkretnego usługodawcy, jest firma z SkyWare, która swoje usługi opiera na światłowodzie jednakże oferta programowa TV jest kiepska i dość droga.

admin
Administrator

Postautor: admin » 3 lip 2012, o 06:42

Ja również mama ten problem z internetem, że co jakiś czas następuje przerwanie połączenia.
A zmieniałeś coś w instalacji ?

maciej

Postautor: maciej » 3 lip 2012, o 18:29

Jeszcze nic nie kombinowałem przy nim, ale wydaje się być on w porządku.

admin
Administrator

Postautor: admin » 4 wrz 2012, o 20:38

Kurcze, ostatnio jest coraz gorzej... Kilka razy dziennie mam kilkuminutowe pady Internetu. Poważnie zastanawiam się nad jakąś zdecydowaną reakcją, tylko kurcze... u nas za bardzo nie mam konkurencji.
Talerza zamontować na balkonie wg regulaminu nie można, w bloku są tylko dwie sieci poprzez kabel...

Szkoda, że nie pozwolono Vectrze położyć okablowania.

Qwerty

Postautor: Qwerty » 18 wrz 2012, o 12:08

I jak, udało się cos zdziałać? Wiesz o co chodzi z tymi przerwami w transferze?

admin
Administrator

Postautor: admin » 19 wrz 2012, o 22:25

Qwerty, póki co nic. Jeśli potwierdzi się, że więcej mieszkańców ma podobny problem, to będzie to jakiś argument że coś z ich siecią jest nie tak. Póki co mogą mi zamknąć twarz mówiąc, że użyłem niskiej jakości kabli przy przeniesieniu gniazda.

Pozdrawiam

Qwerty

Postautor: Qwerty » 20 wrz 2012, o 15:36

Ale na ulotkach reklamują się jak najlesi przyjaciele swoich potencjalnych klientów... to jak to jest?:) Po podpisaniu umowy uczucie gaśnie?:)

Wróć do „Media”