[Budynek A] Czynsz bud. A

O płatnościach za mieszkanie i nie tylko. Masz pytania? Zadaj je tutaj.
admin
Administrator

Czynsz bud. A

Postautor: admin » 4 wrz 2012, o 20:34

No to doczekaliśmy się pierwszych rachunków za czynsz - na nieszczęście większości z nas w jednym miesiącu przyszły zaległe rachunki za kilka miesięcy wstecz, jak i rachunek bieżący. Wyszła sumka ciężka do przełknięcia ;) No ale co zrobić... chce się mieszkać, to trzeba płacić.

Jednak ja nie o tym. Co myślicie o wysokości czynszu ? To standard jak na Rzeszów, czy raczej dużo ?

Mam kilka pytań odnośnie rachunku, jednak najpierw wyślę maila do dewelopera co by nie było, że sieję propagandę antydeweloperską ;)

Jakie macie odczucia w tym temacie ?

Qwerty

Re: Czynsz

Postautor: Qwerty » 10 wrz 2012, o 10:46

No właśnie. Nie było mnie chwilę. Jak tam wygląda sprawa z czynszem? W sensie ile mniej więcej za 60m

admin
Administrator

Postautor: admin » 11 wrz 2012, o 20:41

Za mieszkanie w okolicach wspomnianego przez Ciebie metrażu, na 3 mieszkające osoby - wychodzi ok. 520 PLN miesięcznie. W tym są zaliczki na wodę, ciepło i wszelkie opłaty konserwacyjne i administracyjne.
Na koniec każdego roku jest rozliczenia i ewentualne dopłaty lub zwroty.

Pozdrawiam

Qwerty

Postautor: Qwerty » 12 wrz 2012, o 09:57

Dzięki:) Sporo trochę.... jak na bezczynszowe:)

Awatar użytkownika
gąsik

Postautor: gąsik » 12 wrz 2012, o 15:37

"Bezczynszowe" ładnie to brzmi - ale chyba nie istnieje ;)

Paralia

Postautor: Paralia » 25 wrz 2012, o 12:36

wlasnie czy moze mi ktos powiedziec jak wyglada sprawa z czynszem? czy sa to mieszkania "bezczynszowe" jak wiekszosc mieszkan ktore teraz sa budowane? co zawiera czynsz i ile by on wynosil w mieszkaniu 53m i dwie osoby dorosle plus dziecko

admin
Administrator

Postautor: admin » 26 wrz 2012, o 08:35

czy sa to mieszkania "bezczynszowe" jak wiekszosc mieszkan ktore teraz sa budowane?
Warto zapoznać się wcześniej, na czym polega ta bezczynszowość ;) To nie jest tak, że się mniej płaci deweloperowi, różnica polega na tym że pod koniec roku deweloper rozlicza się z każdą rodziną, przedstawia rachunki i wypłacane/dopłacane są różnice pomiędzy tym co zapłaciliśmy, a tym jakie koszty poniósł deweloper.
co zawiera czynsz
  • Dostawa zimnej wody i odprowadzanie ścieków (chyba 4m3 na osobę)
  • Dostawa ciepła (od metrażu mieszkania)
  • Obsługa i konserwacja wind (od mieszkania)
  • Koszty zarządu/administrowania (od metrażu mieszkania)
  • Energia za części wspólne (od mieszkania)
  • Utrzymanie czystości i zieleni (od lokalu)
  • Wywóz śmieci (od osoby)
  • Fundusz remontowy (od metrażu mieszkania)
  • Konserwacja systemu monitoringu (od lokalu)
ile by on wynosil w mieszkaniu 53m i dwie osoby dorosle plus dziecko
Swoją kwotę podałem wyżej. Ilość osób w mieszkaniu mamy taką samą jak Ty.

Pozdrawiam

Paralia

Postautor: Paralia » 27 wrz 2012, o 12:06

hmm 520zl samego czynszu...plus do tego rachunek za prad to troche duzo chyba. a moge zapytac ile miesiecznie mniej wiecej wychodzi za prad? bo gazu nie ma wiec chyba innych dodatkowych oplat tez nie ma

admin
Administrator

Postautor: admin » 27 wrz 2012, o 23:00

ile miesiecznie mniej wiecej wychodzi za prad?
Bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy od trybu życia danej rodziny. Jaki ma sprzęt elektryczny w domu, jak bardzo prądożerny, jak długo jest włączony etc. Ja do tej pory korzystałem z turystycznej kuchenki elektrycznej i troszkę mnie to sporo wyniosło. Jednam mam nadzieję, że po przejściu na indukcję - rachunki nieco będę miał niższe.
No, ale wydaje mi się, że należy szykować się na 200-300 złotych co dwa miesiące.

Dodatkową opłatą będzie tylko Internet/TV jeśli ktoś korzysta z tego typu mediów.

Pozdrawiam

maciej

Postautor: maciej » 28 wrz 2012, o 09:49

U mnie telewizor plazmowy (bardziej prądożerny niż led czy lcd) indukcja, komp i oświetlenie, wyszło za prąd niecałe 200 zł na dwa miesiące czyli na przyzwoitym poziomie.

Wróć do „Płatności / Rachunki”