[Budynek B] Czynsz bud. B

O płatnościach za mieszkanie i nie tylko. Masz pytania? Zadaj je tutaj.
diok
Budynek: B

Re: Czynsz

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 19:11

Witam. Na spotkaniu wspólnoty ktoś poruszył temat, że 2GJ ciepla które mamy wliczone w czynsz to jest za mało i że musiał dopłacać. Pan mówił, że ma mieszkanie około 50 m i wychodzi na to, że mięsiecznie wychodzi około 5 GJ. Zastanawiam się czy ten Pan się nie mylił i nie wziął pod uwagę że te 2GJ w czynszu to jest ogrzewanie i ciepła woda.

TFX

Postautor: TFX » 20 lut 2017, o 20:16

Chyba każdy kto mieszkał lub ogrzewał to musiał dopłacać bo 2GJ to wartość usredniona dla całego roku. Ten Pan coś wspominał, że i niego coś zle działa chyba że sterownkiem. U mnie narazie zimowe zużycie to ok. 4GJ miesięcznie i przypuszczam, że w skali roku skończy się nadpłatą.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

diok

Postautor: diok » 20 lut 2017, o 22:18

Chyba każdy kto mieszkał lub ogrzewał to musiał dopłacać bo 2GJ to wartość usredniona dla całego roku. Ten Pan coś wspominał, że i niego coś zle działa chyba że sterownkiem. U mnie narazie zimowe zużycie to ok. 4GJ miesięcznie i przypuszczam, że w skali roku skończy się nadpłatą.

Super, dzięki

Bart

Postautor: Bart » 21 lut 2017, o 07:39

Witam.
Czyli uważacie że czynsz jest niewysoki ? przy temperaturze w domu 21 st. mam dopłatę około 150 zł miesięcznie czyli razem z czynszem wychodzi około 580 zł wydaje mi się bardzo dużo zwłaszcza że na tym samym osiedlu 1000-lecia w mieszkaniach gdzie ciepło leci z mpecu i jest nie opomiarowane w mieszkaniu jest 24 st. płaci się czynsz 400 zł więc gdzie te oszczędność w przedziale 20 - 30 % jak producent logotermy obiecuje ? po za tym na sterowniku jeśli ustawie 18 czy 16 st. to i tak kaloryfery działają są ciepłe i w mieszkaniu nie można zejść z temperaturą poniżej 21 st.

Bart

Postautor: Bart » 21 lut 2017, o 07:50

Swoją drogą byli magicy od logo i coś tam kręcili mieszali i dupa jest jak było po czym magik stwierdził że jak to nie pomoże to wsadzą jedno groszówkę pod elektro zawór i będzie zamykać tak jak ma zamykać tylko chyba nie zapłaciłem za sztukowanie i prowizoryczne naprawy ? poza tym jeśli tak zrobią to na sto procent będzie tak że całkiem inną wartość będę musiał ustawiać na sterowniku czyli wyższą a temperatura w pokoju nie będzie się pokrywała z tym co jest na sterowniku gdzie sens gdzie logika ? Takie naprawy to sam sobie mogę przeprowadzać a nie niby fachowcy przychodzą nie mają bladego pojęcia jak to naprawić oni to tylko zakładają tak mi odpowiedzieli. Helo ? ręce opadają :)

dzajkob

Postautor: dzajkob » 21 lut 2017, o 08:57

Wydaję mi się że te uwagi przede wszystkim powinienies przekazać deweloperowi i to jak najszybciej oraz żądać usunięcia usterki w trybie natychmiasyowym. Dla porównania ja utrzumuje w domu temperature na poziomie 21 stopni jak mnie nie ma w domu a jak jestem na poziomie 23 stopnie i przy metrażu 69m2 nie przekroczyłem jeszcze 10 GJ. Mieszkania na parteże mogą mieć trochę wieksze zużycie ze względu na wysokość tych mieszkań oraz to że od parteru zawsze trochę ciągnie zimno ale i tak myślę że w żadnym mieszkaniu na chwilę obecną zużycie nie powinno przekroczyć 12/13 GJ nawet biorać pod uwagę to że w pierwszym roku koszty ogrzewania będą większe niż w kolejnych. Jeżeli zużycie jest większe to albo logoterma jest uszkodzona albo przed obiorem mieszkania ogrzewanie było ustawione na max.

TFX

Postautor: TFX » 21 lut 2017, o 10:57

Nie sprawdzałem tego czy zmienia się temperatura która idzie na kaloryfery przy korzystaniu cieplej wody ale przypuszczam że jest to możliwe gdyż wtedy wymiennik ciepła może potrzebować więcej energii.

Do Barta pytanie czy korzystał z kaloryferow w listopadzie ?

Pytanie dla wszystkich czemu zaliczka na 1 GJ to 55,18 zł a w rozliczeniu koszt to 36,85 zł ? Myślałem że koszt 1 GJ to stawka stała narzucona przez MPEC.

Jak u mnie przy 53 m2 przy utrzymywaniu tmperatury stałej 22-23 w miesiącach styczeń-luty kiedy jest naprawdę zimno i włączeniu cyrkulacji tylko przy potrzebie użycia cieplej wody to średnia miesięczna wychodzi na chwilę obecną 3,5 GJ. W skali roku licząc miesiące nie grzewcze to przewiduje że skończy się zdecydowaną nadplatą. Zależne to jest od tego ile GJ będzie szło na samo ogrzanie wody użytkowej i jaki będzie ostateczny koszt 1 GJ. Ogólnie mam pozytywne nastawienie do logotermy pod kątem ogrzewania ciekawy jestem jedynie czy w skali roku samo ogrzewanie wody użytkowej przez logoterma wychodzi ekonomicznie. Ile w innych spółdzielniach korzystających z MPEC kosztuje 1 m3 cieplej wody ? Bo jakby nie było my płacimy przez cały rok 63 zł miesięcznie za samo podłączenie do sieci.

Bart jaki masz sterownik ? Bo chyba tu tkwi problem.

Druga sprawa nie możesz pisać że czynsz realnie będzie kosztował Cię 580 zł bo ta kwota wyszła z rozliczenia za miesiąc grudzień i może jeszcze listopad o co pytałem wcześniej a były to miesiące w których trzeba trochę pogrzac a tym bardziej w momencie kiedy ściany były zimne i wilgotne a w dodatku mało osób grzalo. Wplaciles wtedy za miesiąc grudzień jedynie zaliczkę na 2GJ a realne zużycie było zdecydowanie wyższe ale w skali roku musi się to wyrównać.

Napisz jeszcze ile masz m2 i ile GJ zuzyles od 1 stycznia do dnia dzisiejszego.

mrofeczka

Re: Czynsz bud. B

Postautor: mrofeczka » 27 mar 2017, o 13:27

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile wyniesie mnie mniej wiecej czynsz przy 2-3 osobach w mieszkaniu 85m2 - na parterze. Czy może byc to kwota 550zł tak jak podaje Developres? Zaznaczają zużycie 2,00 Gj.

LeszekB

Postautor: LeszekB » 27 mar 2017, o 13:39

U mnie za 45m2 wychodzi jakies 430zl. Od tego odejme oplate 45zl za miejsce parkingowe i mam 385zl. 385/45 = 8,5 zl/m2. Przeliczone tym chalupniczym sposobem na mieszkanie 85m2 powinno wyjsc ok 730zl. Wydaje mi sie ze 550zl za 85m2 to nie jest wcale tak duzo. Oczywiscie przeliczenie jest maksymalnie uproszczone :) rowniez mam uwzgledniona zaliczke 2 GJ miesiecznie w czynszu.

dStan

Postautor: dStan » 27 mar 2017, o 13:45

W moim przypadku, za mieszkanie 69m2, czynsz wynosi prawie 540zl (razem z garażem), więc wydaje mi się, że w Twoim może wyjść więcej niż 550zł.

Wróć do „Płatności / Rachunki”