[Budynek B] Wjazd/wyjazd z garażu

Tematy o garażach i komórkach lokatorskich. Wasze sugestie, opinie oraz wątpliwości.
matti89
Budynek: B

Re: RE: Re: Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: matti89 » 7 mar 2017, o 19:55

najprościej to opisać te bramy że ta jest wjazdowa, a ta wyjazdowa i/lub namalować poziome strzałki jak się poruszać w garażu, bo niestety niektórzy sobie nie radzą...
Skoro nie jest opisane to raczej poprostu nie wiedzą o tym.

TFX

Re: Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: TFX » 8 mar 2017, o 00:08

dStan z tą bezradnością policji troszku przesadziłeś ale też sam sobie później odpowiedziałeś. Większość uprawnień policji dotyczących ruchu drogowego wynika z Ustawy prawo o ruchu drogowym, a zdecydowana reszta przepisów karnych KW i KK. Ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 1 określa, że obowiązuje na drogach publicznych, strefach ruchu oraz strefach zamieszkania oraz na innych drogach jedynie (może aż ;) w zakresie stosowania do znaków i sygnałów drogowych oraz w przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ma to także pokrycie w KW art. 92 i 98). Przez te inne drogi rozumieć możemy min. drogi wewnętrzne. Niektóre inne przepisy KW i KK też mają zastosowanie na drodze wewnętrznej.

Moja opinia jest taka, żeby nie pchać się w strefę ruchu bo może to się to z czasem niektórym albo całej wspólnocie czkawką odbić. Można wyegzekwować żądane przez nas zachowania poprzez znaki drogowe.

W przypadku wjazdów i wyjazdów z garaży wystarczyłoby postawić znaki C-9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku) i wyeliminowałoby to główny problem. Gdyby pojawiły się kolejne pomyślelibyśmy nad kolejnymi regulacjami.

Odnośnie drogi jednokierunkowej raczej jestem za ale nie na dwie ręce. Jeśli chodzi o jej wykonanie to przy śmietniku stawiamy D-3 (droga jednokierunkowa), po skosie bloku przy wlocie do drogi bloku A od naszej strony stawiamy A-20(odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym), a od ich B-2 (zakaz wjazdu).

Do tego aby to było w pełni legalne trzeba stworzyć plan organizacji ruchu dla drogi wewnętrznej. Ciekawiło mnie to z punktu prawnego ale się jeszcze w to nie zagłębiłem.

To wszystko zależy jakie problemy się jeszcze wyklują i jaka będzie wola mieszkańców w tej kwestii.

Demo

Postautor: Demo » 8 mar 2017, o 09:49

Jestem również za tym by ucywilizować nie tylko garaże jak TFX powyżej pisze

diok

Postautor: diok » 8 mar 2017, o 10:25

Ja o tej sprawie pisałem do administracji. Pisałem z prośbą oznaczenia bram wjazd oraz wyjazd i narysować na parkingu strzałki z kierunkiem ruchu. Odzew był. Oczywiście temat do zrobienia. Trzeba to przegłosować na wspólnocie i za to zapłacić :)

adiziom

Postautor: adiziom » 8 mar 2017, o 11:46

Odnośnie drogi jednokierunkowej raczej jestem za ale nie na dwie ręce. Jeśli chodzi o jej wykonanie to przy śmietniku stawiamy D-3 (droga jednokierunkowa), po skosie bloku przy wlocie do drogi bloku A od naszej strony stawiamy A-20(odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym), a od ich B-2 (zakaz wjazdu).
Jestem tego samego zdania co TFX.
A odnosnie oznakowania garazy to pasuje zorganizowac jaknajszybciej to glosowanie.

Bart

Postautor: Bart » 8 mar 2017, o 14:23

na zebraniu jak zaproponowałem żeby coś z ruchem zrobić to 6 osób było za a reszta przeciw nie wiem nie rozumiem myślenia ale i wokół budynku nie ma miejsca żeby dwa samochody się minęły a już miałem przypadek że była by czołówka z jadącym dość szybko pojazdem i na zakręcie się spotkaliśmy się. Ale ciul trzeba żyć widocznie tak jak w dziczy :)

Demo

Postautor: Demo » 8 mar 2017, o 14:53

Na zebraniu była propozycja strefy ruchu z policją a tu jest propozycja dodatkowego oznakowania, co wg mnie powinien wykonać deweloper w ramach inwestycji

kromal

Postautor: kromal » 9 mar 2017, o 02:34

Jeśli chodzi o wyjazd z garażu i sytuacje w których pojazdy jadą pod prąd, jest na to psychologiczne wytłumaczenie ;-) goście zbliżając sie do bram wyjazdowych, wciskają przyciski w pilocie żeby otworzyla się brama wyjazdowa, a tu ku ich zaskoczeniu otwiera sie brama wjazdowa i heja nie zastanawiając się wyjeżdżają furtką która się otwiera po panicznym przyciskaniu przycisków pilota. Jednym zdaniem ludzie nie są świadomi tego, że brama wyjazdowa działa na czujnik, że trzeba pod nią podjechac a sama sie otworzy. Jestem zdania ze nie są to mieszkańcy tylko raczej ekipy remontowe którym wlasciciele mieszkan przekazują klucze i piloty na czas wykończenia mieszkania. Wszystko się u normalizuje. Nie siałbym paniki. Jeśli chodzi o oznaczenia to nie problem wydrukować ewentualna informację wjazd/ wyjazd (podjedziesz a sezam się otworzy) :-)

dzajkob

Postautor: dzajkob » 9 mar 2017, o 09:01

Dokładnie. Byłbym daleki od podejmowania pochopnych decyzji, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że za wszystkie decyzje zapłacimy z własnej kieszeni. Pomieszkajmy najpierw chwile. Myśle że wiele spraw się unormuje jak znacząca większość mieszkań będzie wykończona i zamieszkana. Według mnie przemyślane i potrzebne zmiany będzie można zpalanować dopiero na następnym zebraniu. Na chwilę obecną zbyt dużo jest w nas emocji związanych ze zmianą miejsca zamieszkania.

adiziom

Postautor: adiziom » 14 mar 2017, o 17:29

sprawa ucichła, ciekawe na czym stanęło w administracji??

Wróć do „Garaże i komórki lokatorskie”