[Budynek B] Wjazd/wyjazd z garażu

Tematy o garażach i komórkach lokatorskich. Wasze sugestie, opinie oraz wątpliwości.
adiziom

Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: adiziom » 6 mar 2017, o 15:53

Zauważyłem że dużo ludzi wjeżdża i wyjeżdża tą samą bramą garażową. Drodzy sąsiedzi może nie wszyscy wiecie, że obowiązuje ruch prawostronny i jak się podjedzie pod bramę wyjazdową to ona posiada czujnik i sama się otwiera.
Ostatnio byłem świadkiem jak ktoś chciał wjechać prawidłowo do garażu górnego , a tu samochód wyjeżdża nie tędy co trzeba....
może to trzeba zgłosić do administracji żeby ludziom zaznaczyli wjazd/wyjazd :idea:

anikk926
Budynek: B

Re: [Budynek B] Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: anikk926 » 6 mar 2017, o 16:47

bo uzywaja pilota z garazu :D pewnia mysla ze maja zepsuty :D

matti89

Postautor: matti89 » 6 mar 2017, o 18:53

Bo tak jest łatwiej. ;)

anikk926

Postautor: anikk926 » 6 mar 2017, o 20:24

Bo tak jest łatwiej. ;)
do pierwszej stłuczki

adiziom

Postautor: adiziom » 6 mar 2017, o 20:50

dlatego właśnie tutaj pisze, ze trzeba chyba oznakować te wjazdy i wyjazdy bo nie każdy wie jak się poruszać w takich luksusach :P

matti89

Re: RE: Re: [Budynek B] Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: matti89 » 7 mar 2017, o 06:37

Bo tak jest łatwiej. ;)
do pierwszej stłuczki
Przynajmniej sprawca będzie bez wątpliwości uznany.

dStan

Re: RE: Re: [Budynek B] Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: dStan » 7 mar 2017, o 09:08

Przynajmniej sprawca będzie bez wątpliwości uznany.
Niekoniecznie, to nie takie proste. Wczoraj przyszedł mail z administracji z protokołem z zebrania właścicieli. Jest tam napisane, że złożono m.in. 2 wnioski: o utworzenie strefy ruchu na drodze wewnętrznej bądź o umieszczenie znaku "droga jednokierunkowa". Oba wnioski odrzucono. Ja niestety na zebraniu być nie mogłem, ale zapewne zagłosowałbym za strefą ruchu. Bez tego policja jest bezradna, teoretycznie na terenie osiedla nie obowiązują przepisy jak w ruchu drogowym, nie ma wyznaczonych pasów, kierunków poruszania się, znaków pionowych i poziomych - nie ma strefy ruchu więc w teorii jest to jedna wielka samowolka i nie jestem pewny czy policja jest uprawniona do osądzania kto jest sprawcą kolizji.
Na drogach wewnętrznych nie obowiązują ogólne przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy mogą prowadzić samochód bez prawa jazdy, rozmawiając przez telefon, czy parkować na chodnikach, ale tak by nie utrudniać ruchu.

Trzeba za to stosować się do ustawionych znaków drogowych. Ponadto nie wolno stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym i prowadzić pod wpływem alkoholu.

źródło: http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na ... -2016.html
Moim zdaniem trzeba by poprosić zarządce o ustawienie znaków (pionowych bądź poziomych). Albo co najmniej o oznaczenie znakami poziomymi kierunków jazdy/wjazdów i wyjazdów z garaży.

Edit:
Warto poczytać, artykuł w nowinach na temat oznakowania dróg wewnętrznych, stref i przepisów w nich obowiązujących.

adiziom

Postautor: adiziom » 7 mar 2017, o 09:29

pasowałoby to właśnie ucywilizować. Tylko myślicie że takie zgłoszenie telefoniczne coś da czy to przewodniczący musi teraz zgłaszać? Ja na zebraniu tez nie mogłem być i nic więcej poza protokołem z emaila nie wiem. Za drogą jednokierunkową i strefą ruchu też bym zagłosował.

matti89

Re: Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: matti89 » 7 mar 2017, o 17:46

Jako że zgodziłem się być przedstawicielem wspólnoty postaram sie rozpoznać temat co należy zrobić aby oznakowano garaże. Co do kwestii drogi jednokierunkowej oraz strefy ruchu glosowanie było. Możemy je jakos powtórzyć. Myślę ze da się to jakos zrobić poprzez konta jakie zostały dla nas założone przez administratora na ich portalu.

adiziom

Re: Wjazd/wyjazd z garażu

Postautor: adiziom » 7 mar 2017, o 18:10

najprościej to opisać te bramy że ta jest wjazdowa, a ta wyjazdowa i/lub namalować poziome strzałki jak się poruszać w garażu, bo niestety niektórzy sobie nie radzą...

Wróć do „Garaże i komórki lokatorskie”