[Budynek B] Odbiór mieszkań w budynku B

Pytania i spostrzeżenia w sprawie odbioru mieszkań. Podziel się swoimi uwagami z innymi.
matti89
Budynek: B

Re: RE: Re: Odbiór mieszkań w budynku B

Postautor: matti89 » 7 gru 2016, o 22:09

Hej. A Ja mam pytanie jak u was z wilgocią w mieszkaniach, bo u mnie dosyc parno, szczegolnie niepokoi mnie przy oknie wilgoć , macie podobne objawy ?

Trzeba ogrzewać i wietrzyć na przemian. Przy pracach wykończeniowych wprowadza sie sporo wilgoci wiec cos musi sie z nią stać.
Wywietrzniki na oknach masz zaklejone?

Bart

Re: Odbiór mieszkań w budynku B

Postautor: Bart » 8 gru 2016, o 07:27

Elegancko odbiór 14, Prąd 15, razem z płytkarzem będzie się działo :) . Kiedy przewidujecie swoje przeprowadzki do nowych posiadłości :)

ultralegera

Postautor: ultralegera » 8 gru 2016, o 08:34

Witam, czy otrzymał ktoś odpowiedź od dewelopera dotyczącą kwestii rozliczenia metrażu? Prawda że wszystkie roszczenia odrzucono?

Davv

Postautor: Davv » 8 gru 2016, o 11:02

Jak tam wasze boje z metrażem ? Nie da się podpisać aktu przenoszącego własność bez uregulowania dopłaty.
Mam nadzieję że nie dojdzie do rękoczynów.
Ja osobiście nie sądzę ze doszło do niezgodności przy pomiarach, a tym bardziej celowych niezgodności.
Tym bardziej że inwentaryzacje powykonawczą przeprowadzało biuro które zaprojektowało budynek a nie ktoś bezpośrednio od dewelopera.
Tamto biuro spaprało robotę, wyliczyli metraż mieszkania na ścianach działowych, których nie wybudowali :)

ultralegera

Postautor: ultralegera » 8 gru 2016, o 12:00

Jak tam wasze boje z metrażem ? Nie da się podpisać aktu przenoszącego własność bez uregulowania dopłaty.
Mam nadzieję że nie dojdzie do rękoczynów.
Ja osobiście nie sądzę ze doszło do niezgodności przy pomiarach, a tym bardziej celowych niezgodności.
Tym bardziej że inwentaryzacje powykonawczą przeprowadzało biuro które zaprojektowało budynek a nie ktoś bezpośrednio od dewelopera.
Tamto biuro spaprało robotę, wyliczyli metraż mieszkania na ścianach działowych, których nie wybudowali :)
Potwierdzam i dlatego są tak wysokie dopłaty. Skoro ściany nie wybudowali nie mają prawa liczyć za większy metraż.

matti89

Postautor: matti89 » 8 gru 2016, o 12:13

Skoro ściana nie została wybudowana to mieszkanie musi mieć większą powierzchnie. Inaczej się nie da. Jest to inwentaryzacja powykonawcza, wiec wszystkie zmiany musza zostac uwzględnione w metrażu. Ja dostałem jako załącznik do aktu notarialnego rzut mieszkania po zmianach jakich sam dokonałem.
Moim zdaniem wszystko jest ok.

Bodzio

Postautor: Bodzio » 8 gru 2016, o 15:10

No tak masz rację z tym, że za wykonanie ściany trzeba było zapłacić więc była to dodatkowa opcja (co jest logiczne) to w takim przypadku podczas sprzedaży mieszkań powinni podawać prawdziwą powierzchnię mieszkań tzn. bez tej ścianki (czyli większą o powierzchnię rzutu tej ścianki) a nie teraz żądać od nas zapłaty za tą powierzchnię. Jest to błąd architektów. W tej chwili wygląda to tak, że bardziej opłacało się zapłacić za postawienie ściany (wtedy powierzchnia użytkowa nie zmieniłaby się w stosunku do tej podanej na rzutach) niż nie budować ściany i płacić o wiele większą kwotę za zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania o powierzchnię rzutu tej ściany. Podsumowując za wykonanie ścianki trzeba było zapłacić i za zrezygnowanie ze ścianki również trzeba zapłacić i to o wiele większą kwotę. Niestety developres nie chce uznać moich roszczeń.

matti89

Postautor: matti89 » 8 gru 2016, o 15:27

Jeśli dobudowałaś ściankę, to powierzchnia mieszkania powinna być mniejsza - nominalnie. Bo w rzeczywistości to może byc różnie. Aczkolwiek jeśli robili sie zmiany to podpisywany byl aneks do umowy, o rezygnacji z rozliczenia za metraż. Ja tak mialem. A powierzchnia ostatecznie wyszła 0.37m większą.

anikk926

Postautor: anikk926 » 8 gru 2016, o 15:45

Witam mam odbiór mieszkania 14.12 i takie pytanko mam jak załatwialiście wcześniej liczniki prądu żeby szybko sprawnie zamontowali :)
Ja byłem na kilka dni przed odbiorem w PGE, żeby podpisać umowę i licznik miałem zamontowany zanim odebrałem klucze. Potrzebujesz jedynie dokument o możliwości świadczenia usług, który wysyłał developres w mailu dotyczącym odbioru mieszkań.

A w moim przypadku kazali przyjść na podpisanie umowy z PGE dopiero z protokołem odbioru mieszkania i umową deweloperską, plus oczywiście to zaświadczenie o możliwości świadczenia usług. Na licznik muszę czekać tydzień, co wstrzymuje wszystkie prace... Skąd takie rozbieżności w procedurze?

ultralegera

Postautor: ultralegera » 8 gru 2016, o 16:47

No tak masz rację z tym, że za wykonanie ściany trzeba było zapłacić więc była to dodatkowa opcja (co jest logiczne) to w takim przypadku podczas sprzedaży mieszkań powinni podawać prawdziwą powierzchnię mieszkań tzn. bez tej ścianki (czyli większą o powierzchnię rzutu tej ścianki) a nie teraz żądać od nas zapłaty za tą powierzchnię. Jest to błąd architektów. W tej chwili wygląda to tak, że bardziej opłacało się zapłacić za postawienie ściany (wtedy powierzchnia użytkowa nie zmieniłaby się w stosunku do tej podanej na rzutach) niż nie budować ściany i płacić o wiele większą kwotę za zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania o powierzchnię rzutu tej ściany. Podsumowując za wykonanie ścianki trzeba było zapłacić i za zrezygnowanie ze ścianki również trzeba zapłacić i to o wiele większą kwotę. Niestety developres nie chce uznać moich roszczeń.
W pełni popieram to stanowisko. Deweloper niczyich roszczeń nie uzna bo pieniądze za mieszkanie ma na koncie więc po co? Myślałem że to jest solidny deweloper ale się pomyliłem i jestem rozczarowany.

Wróć do „Odbiór mieszkania”