[Budynek B] Odbiór mieszkań w budynku B

Pytania i spostrzeżenia w sprawie odbioru mieszkań. Podziel się swoimi uwagami z innymi.
Bart
Budynek: B

Re: Odbiór mieszkań w budynku B

Postautor: Bart » 9 gru 2016, o 07:46

Witam mam odbiór mieszkania 14.12 i takie pytanko mam jak załatwialiście wcześniej liczniki prądu żeby szybko sprawnie zamontowali :)
Ja byłem na kilka dni przed odbiorem w PGE, żeby podpisać umowę i licznik miałem zamontowany zanim odebrałem klucze. Potrzebujesz jedynie dokument o możliwości świadczenia usług, który wysyłał developres w mailu dotyczącym odbioru mieszkań.

A w moim przypadku kazali przyjść na podpisanie umowy z PGE dopiero z protokołem odbioru mieszkania i umową deweloperską, plus oczywiście to zaświadczenie o możliwości świadczenia usług. Na licznik muszę czekać tydzień, co wstrzymuje wszystkie prace... Skąd takie rozbieżności w procedurze?
ja miałem umowę przed wstępna i ten papier od dewelopera o świadczenie usług i bez problemu załatwiłam wszystko. Musiałeś trafić na babkę której się nic nie chciało idz jeszcze raz i na pewno załatwisz powodzenia :)

Magda_hh

Postautor: Magda_hh » 10 gru 2016, o 12:13

Witam wszystkich,
Chciałabym się dowiedzieć od Państwa jako w większości macie już kupione i oddane mieszkania o to jak wyglądał cały ten proces uzgadniania formalności z developerem.
Sytuacja wygląda tak. Jestem zdecydowana na kupno mieszkania a jako że nowy rok jest blisko a mnie się za bardzo nie spieszy chciałam dokonać zakupu z programem MDM. Pani z developres oświadczyła że jest to możliwe należy tylko w umowie przedwstepnej wpisać kwotę ktora obejmie mdm a resztę brakujacej kwoty przekazać darowizna na poczet klubu sportowego. Chwilę pozniej oświadczyła że przed umowa przedwstepna muszę zapłacić darowizne + opłatę rezerwacyjna + część puli z wkładu własnego. Jednak trochę mnie martwi punkt zawarty w umowie przedswtepnej mówiący że developres może rozwiązać że mną ta umowę bez podania przyczyny. Dodam że developer uznał że podpisanie innych umów jest niepotrzebne. Nie czuję żebym miała jakiekolwiek zabezpieczenie co do zwrotu poniesionych kosztów dlatego trochę się boję.

Z góry dziękuję za pomoc.

Joseph

Postautor: Joseph » 16 gru 2016, o 17:01

Czy ktoś z forumowiczów otrzymał od dewelopera odpowiedź na nieścisłości w metrażach mieszkań ?
Ja przedstawiłem wymiary dokonane przez osobę z uprawnieniami. W odpowiedzi developres napisał, że ich spece wykonali pomiary zgodnie z normą nr..., a różnice mieszczą się w granicach tolerancji i mogą wynikać z miejsca gdzie przylozono dalmierz oraz z kalibracji urządzeń. Chodziło o 600 zł dla mnie więc dałem sobie spokój. I tak bym pewnie nie wygrał, wolałem przenieść własność w ramach świątecznej promocji, na czym zyskalem 900 zł.

Jessica

Postautor: Jessica » 19 gru 2016, o 00:00

Witam,

mam kilka pytań, bardzo proszę o odpowiedź:

1. W którym miejscu znajdują się śmietniki oraz publiczne WC (dla ekipy)? Czy klucz do drzwi wejściowych od klatki to ten sam, którego mamy używać do otworzenia kontenerów na śmieci?
2. Otwieranie drzwi garażowych - zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe te same drzwi zostają otwarte. Czy to jest prawidłowe?

anikk926

Postautor: anikk926 » 19 gru 2016, o 00:41

Witam,

mam kilka pytań, bardzo proszę o odpowiedź:

1. W którym miejscu znajdują się śmietniki oraz publiczne WC (dla ekipy)? Czy klucz do drzwi wejściowych od klatki to ten sam, którego mamy używać do otworzenia kontenerów na śmieci?
2. Otwieranie drzwi garażowych - zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe te same drzwi zostają otwarte. Czy to jest prawidłowe?
Smietniki są po lewej stonie od wiazdu do garażu. Póki co nie sa zamykane. A co do WC to były toi toie ale znikły z tego co wiem.

Jeśli chodzisz o drzwi garazowe to wjeżdzasz prawymi używajac pilota. Wyjeżdzasz prawymi. nie uzywasz pilota tylko podjezdzajac one same sie otworzą. Działają na siłę nacisku pojazdu.

LeszekB

Postautor: LeszekB » 24 sty 2017, o 14:32

Nadszedl ten dzien, w ktorym i ja dostalem klucze :) Musze tylko przegonic vana z Jaroslawia co parkuje na moim miejscu i ruszamy z wykonczeniem :)

Jessica

Postautor: Jessica » 28 sty 2017, o 00:17

Chciałbym podpytać zorientowanych osób o to, jakie formalności należy spełnić przed podpisaniem ostatecznego aktu notarialnego. Z tego co mówili w Developresie to należy odwiedzić urząd skarbowy i sąd i tam załatwić formalności. Niestety nie znam szczegółów. Oczywiście może to załatwić notariusz, ale za dodatkową opłatą. Będę wdzięczna za pomoc.

anikk926

Postautor: anikk926 » 29 sty 2017, o 19:39

Formalności, których trzeba dopełnić, to m.in opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym (19 zl, przy okazji można się wtedy zameldować) oraz złożenie wniosku do sądu o wpis hipoteki do księgi wieczystej (kto kupuje mieszkanie na kredyt), co może zrobić notariusz za dodatkową opłatą, ALE obie te czynności dokonuje się PO podpisaniu aktu notarialnego przeniesienia własności. Wniosek o wpis do KW przygotowuje bank na podstawie aktu przeniesienia własności, wystarczy podpisać, opłacić 200 zl i złożyć na biurze podawczym.

LeszekB

Postautor: LeszekB » 30 sty 2017, o 05:14

Ja uslyszalem jeszcze, ze musze zglosic zakup mieszkania w Urzedzie Miasta - Wydzial Finansowy ul. Okrzei 1 - do naliczenia podatku od nieruchomosci.

DEN

Postautor: DEN » 30 sty 2017, o 22:50

opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym (19 zl, przy okazji można się wtedy zameldować)
Zmaledować w Urzędzie Skarbowym ?

Wróć do „Odbiór mieszkania”