[Budynek B] Problem z kredytem - bud. B

Sprawy kredytowe - dla osób starających się o kredyt na zakup mieszkania.
olla
Budynek: B

Problem z kredytem - bud. B

Postautor: olla » 30 gru 2015, o 23:00

Witam, czy ma ktoś problem z uzyskaniem kredytu na mieszkanie w bud B z powodu niejasności co do stanu prawnego użytkowania działek przez dewelopera?

TFX

Re: problem z kredytem bud B

Postautor: TFX » 31 gru 2015, o 10:27

Z tego co wiem to PEKAO SA może robić problemy z uwagi na to, że budynek leży na dwóch działkach z czego jedna jest własnością inwestora, a drugą inwestor ma w wieczystym użytkowaniu. Właśnie ponoć ten podział i to wieczyste użytkowanie nie podoba się SA. Ja osobiście czekam na odpowiedź od SA.

Zgodnie z moją wiedzą to wieczyste użytkowanie nam jako nabywcom nie robi problemu. Ale nie jestem w tym biegły i jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

olla

Postautor: olla » 31 gru 2015, o 13:56

W bzwbk odmówili nam kredytu ze względu na tą sytuację z działkami.

Tomek

Postautor: Tomek » 1 sty 2016, o 18:57

z moich informacji wynika ze PKO BP nie widzi problemu w podziale działek i użytkowaniu wieczystym wiec z kredytem nie powinno być problemu
dodatkowo z tego co doczytałem i zrozumiałem z wzoru umowy deweloperskiej to Developres do momentu przekazania mieszkań zobowiązuje sie do przekształcenia użytkowania wieczystego na swoją własność, ale to juz będzie troszkę późno :(

olla

Postautor: olla » 2 sty 2016, o 15:01

a czy ktoś zna warunki kredytu w PKO BP? czy skoro są jedynym bankiem udzialającym kredytu dla tego osiedla to czy nie proponują niej korzystnych warunków?

Tomek

Postautor: Tomek » 2 sty 2016, o 16:36

warunki w PKO BP były na średnim poziomie w porównaniu do innych banków, jak wyglądają na dzień dzisiejszy nie wiem na pewno bedą gorsze niż w 2015 raz że PIS przegłosował ustawę o opodatkowaniu banków co niechybnie odbije sie na nas, dwa od 2016 zmieniły się warunki posiadania wkładu własnego z 10 na 15 %
dodatkowo nie twierdzę że PKO BP to jedyny bank udzielający kredyt na nasze osiedle, ja złożyłem papiery do trzech banków jak będzie hmmm zobaczymy

TFX

Postautor: TFX » 7 sty 2016, o 11:11

BP pomimo składania wniosku w połowie grudnia 2015, w decyzji z przed dwóch dni marżę sobie podwyższył o podatek bankowy :/ Ktoś ma rozeznanie jak jest w innych bankach ? Z jakich jeszcze banków idą pozytywne decyzje ?
Ostatnio zmieniony 7 sty 2016, o 11:11 przez TFX, łącznie zmieniany 1 raz.

matti89

Postautor: matti89 » 7 sty 2016, o 12:37

z tego co doczytałem i zrozumiałem z wzoru umowy deweloperskiej to Developres do momentu przekazania mieszkań zobowiązuje sie do przekształcenia użytkowania wieczystego na swoją własność, ale to juz będzie troszkę późno :(
W którym miejscu umowy znalazłeś taką informację?

Tomek

Postautor: Tomek » 7 sty 2016, o 19:41

Wzór umowy deweloperskiej strona 10 drugi akapit
Jeżeli coś źle zrozumiałem i jestem w błędzie to proszę o info

Z moich informacji wynika, że może jeszcze BGŻ będzie udzielał, ale to nic pewnego, generalnie to troszke lipa
z kredytami na tą inwestycję :(

matti89

Postautor: matti89 » 7 sty 2016, o 22:12

My właśnie mamy wniosek do BGŻ, więc jak będzie już odpowiedź to dam znać.

Wróć do „Kredyt”