[Budynek B] Problem z kredytem - bud. B

Sprawy kredytowe - dla osób starających się o kredyt na zakup mieszkania.
kromal

Re: Problem z kredytem - bud. B

Postautor: kromal » 25 kwie 2016, o 19:04

W sumie ten jest też taki zapis w § 2.
Załączniki
przeniesienie własności1.JPG
W sumie ten jest też taki zapis w § 2.
przeniesienie własności2.JPG

TFX
Budynek: B

Postautor: TFX » 25 kwie 2016, o 19:10

No ale to chyba oczywiste, że podwyższenie o 1% do przeniesienia własności czyli w najlepszym przypadku okolice przełomu 2016 i 2017 w złym przypadku czerwiec 2017. Bardzo złym to wrzesień 2017. Pytanie tylko co będzie jeśli będzie najgorszy przypadek i październik 2017 i dalej nie będzie przeniesienia :/ ?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

kromal

Postautor: kromal » 25 kwie 2016, o 19:36

TFX dla mnie mało oczywiste ;-) jestem laikiem w tych sprawach, czyli co potwierdzasz, że ma to związek z uregulowaniem sprawy z działkami skoro piszesz o wrześniu i październiku 2017.
Byłem pewien, iż jak zostanie wpłacona ostatnia transza i podpiszę umowę notarialną (max koniec 2016r.), po czym złożę wniosek o wpis do ksiąg wieczystych i dostarczę do banku zawiadomienie z sądu o wpisie do hipoteki (niech będzie styczeń 2017), myślałem, że już od tego momentu nie będę płacił podwyższonej marży.
Czyli byłem w błędzie tak?

TFX

Postautor: TFX » 25 kwie 2016, o 19:58

To może ja się mylę. Jestem (lub byłem) przekonany, że developer nie podpisze z nami umów notarialnych przed uregulowaniem praw własności gruntów bo też jak i co miałby nam przekazać. Druga sprawa to zobowiązuje się zakończyć budowę do listopada 2016 i przekazać mieszkania do odbioru do końca 2016. Budowę pewnie zakończy przed czasem. Mimo że budowę defacto zakończy to wszelakie odbiory mogą trwać długo przez jakąś formalność. Potem kolejki jeszcze do aktów notarialnych. Gdyby robili 5 dziennie to i tak 1,5 miesiąca. Nawet jakby sprawa gruntów była uregulowana to przenieść własność do końca 2016 to scenariusz idealny gdy nam nic nie stanie na przeszkodzie.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

adiziom

Postautor: adiziom » 25 kwie 2016, o 20:16

Tak jak pisze TFX tak ma niby być (a tak na marginesie to termin mają X.2016 a mi facet na budowie mówił że blok mają skończyć na VIII. 2016 :shock: a potem odbiory wiec chwile zajdzie z tym ) .A ten dodatkowy 1% jest z tego powodu że budynek nie jest gotowy, tylko się buduję i bank sobie pobiera dodatkowo kasę za nic. Jakby mieszkania były gotowe nie płacilibyśmy dodatkowo tego 1% do czasu przeniesienia własności.

matti89

Postautor: matti89 » 25 kwie 2016, o 20:40

Aby nastąpiło przeniesienie własności sytuacja z gruntami musi zostać uregulowana, Tzn wszystkie musza miec taki sam status, użytkowanie wieczyste lub własność. Póki tak się nie stanie to nici z przeniesienia własności i trzeba będzie płacić większą ratę. Mogę się oczywiście mylić.

kromal

Postautor: kromal » 25 kwie 2016, o 22:14

Ostateczna umowa przekazująca własność kupionego przez nas mieszkania może zostać podpisana dopiero wówczas, gdy budynek będzie gotowy i oddany do użytkowania. Aby nieruchomość trafiła ostatecznie w nasze ręce, lokal musi zostać wyodrębniony. Jeśli deweloper zaciągnął kredyt zabezpieczony hipoteką na inwestycji, musi przedstawić zgodę banku finansującego budowę na wyodrębnienie naszego mieszkania jako osobnej nieruchomości pozbawionej jakichkolwiek obciążeń. Podpisanie ostatecznej umowy kupna nieruchomości odbywa się w obecności notariusza. Jeśli zaciągamy kredyt, po zakończeniu transakcji powinniśmy złożyć wniosek o założenie księgi wieczystej i wpisanie hipoteki na rzecz banku (czasem kredytodawca zajmie się tym samodzielnie). Należy także bezzwłocznie ubezpieczyć nieruchomość od ognia i zdarzeń losowych. Koszty notarialne na tym etapie pokrywa w całości kupujący. (żródło bankier.pl)
Ale nic nie pisze na temat gruntów. Ja byłem/jestem w przekonaniu, że akt własności mieszkania to jedno a sprawa gruntów to drugie. Obyście się mylili :p

Snoffy

Postautor: Snoffy » 26 kwie 2016, o 08:33

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd gdybaniem. Podwyższona marża obowiązuje do momentu wpisania hipoteki do ksiąg. Wpisać ją można po przeniesieniu własności i wyodrębnieniu księgi wieczystej. To zaś nastąpić dopiero po uregulowaniu sytuacji prawnej gruntów. Więc najpierw grunty, później własność, następnie hipoteka i dopiero po tym bank obniża marże (w większości przypadków do 14 dni).

adiziom

Postautor: adiziom » 11 maja 2016, o 12:34

czy ktoś brał kredyt na wykończenie mieszkania i musiał dołączyć kosztorys wykończenia mieszkania? zupełnie nie wiem jak to mam napisać,ktoś z przyszłych sąsiadów może mi pomóc i poroatować lub ma taki kosztorys juz gotowy?

v-cash

Postautor: v-cash » 1 cze 2016, o 15:05

Witam,
Zapraszam jestem jednym z nabywców mieszkania i chętnie pomogę Panu wypełnić kosztorys zgodnie z wymogami dodanego banku.

Zawodowo zajmuję się doradztwem kredytowym, pracuję w firmie V-Cash kredyty hipoteczne w Rzeszowie na ul.Grodzisko 3a.
Zapraszam do kontaktu lub na spotkanie z chęcią pomogę Panu załatwić wszystkie formalności. Nasza pomoc jest darmowa, żyjemy z polecenia więc zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie
Daniel tel: 533 350 470
v-cash kredyty Rzeszów, ul Grodzisko 3a

Wróć do „Kredyt”