[Budynek B] Problem z kredytem - bud. B

Sprawy kredytowe - dla osób starających się o kredyt na zakup mieszkania.
Snoffy
Budynek: B

Re: Problem z kredytem - bud. B

Postautor: Snoffy » 6 mar 2016, o 10:58

Witam. W moim przypadku ING odmowil kredytowania za wzgledu na wpis. W BP doczepili sie rowniez wpisu i jestem na etapie wyjasniania. Złożyłem 1,5 tygodnia temu do BPS i czekam na decyzje, mam nadzieje pozytywną
Powiedziano Ci wprost że chodzi o wpis?

darcy

Postautor: darcy » 6 mar 2016, o 14:24

Tak w ING powiedziano mi wprost że ze względu na wpis kredytu nie udzielą (zdolność kredytową moją zaakceptowali) w BP teraz wyjaśniam i też analityk wymaga wyjaśniej od Developresu. Developres przesłał mi oświadczenie ale analityk wymaga tzw. materiałów źródłowych tj. wniosku do sądu itp. Czekam na to, maila wysłałem w piątek i póki co odpowiedzi nie mam. W BGŻ podobno zależy który analityk bada tą sprawę i 100 % pewności nie ma. Czekam na decyzję z BPS. Tam dostałem najlepsze warunki i jeżęli oni to zaakceptują to na pewno kredyt wezmę u nich. A jak u Was ludzie przedstawia się sytuacja, dostajecie kredyty ?

jarek88

Postautor: jarek88 » 7 mar 2016, o 12:05

Potwierdzam, że dostałem pozytywną decyzję z BPS. Osobiście nie podoba mi się ta sprawa z tymi działkami no ale w umowie developerskiej jest zaznaczone, że przeniesienie własności ma nastąpić najpóźniej do 06.2017 więc gdyby się to developresowi nie udało to umowa staje się nie ważna. W tym tygodniu planuję podpisać z nimi umowę, żeby uruchomić kredyt.

TFX

Postautor: TFX » 7 mar 2016, o 12:31

Od końca czerwca 2017 jeśli się nie mylę developer zgodnie z umową ma jeszcze 120 dni.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

jarek88

Postautor: jarek88 » 7 mar 2016, o 12:47

Tak masz rację bo w umowie pisze tak

Strony oświadczają, że w terminie do dnia 30.06.2017 na warunkach określonych w niniejszej umowie, zawrą umowę odrębnej własności lokalu mieszkalnego

i podpunkt 3.

w przypadku, o którym mowa w pkt 1. lit.f przed skorzystaniem z prawa odstąpienia od niniejszej umowy, Nabywca wyznaczy Developerowi 120-dniowy termin na zawarcie umowy przeniesienia własności nieruchomości, w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy

Czyli ten termin, może się przeciągnąć o kolejne 4 miesiące ...

Snoffy

Postautor: Snoffy » 7 mar 2016, o 13:55

Potwierdzam, że dostałem pozytywną decyzję z BPS. Osobiście nie podoba mi się ta sprawa z tymi działkami no ale w umowie developerskiej jest zaznaczone, że przeniesienie własności ma nastąpić najpóźniej do 06.2017 więc gdyby się to developresowi nie udało to umowa staje się nie ważna. W tym tygodniu planuję podpisać z nimi umowę, żeby uruchomić kredyt.
Masz rację, umowa staje się nie ważna. Tylko co wtedy? :)

jarek88

Postautor: jarek88 » 10 mar 2016, o 09:40

Masz rację, umowa staje się nie ważna. Tylko co wtedy? :)

Dobre pytanie, pewnie swoich praw można dojść i wszystko prawnie rozwiązać, ale nikt nie pokryje kosztów udzielenia kredytu zapłaconych odsetek itd. A co jak ktoś sobie wykończy mieszkanie? Rozwiązanie umowy developerskiej to jedno ale co z poniesionymi kosztami?

matti89

Postautor: matti89 » 10 mar 2016, o 11:12

Dlatego pewnie jest to możliwość z której i tak nikt nigdy nie skorzysta. Developer pewnie dobrze o tym wie. Miejmy tylko nadzieje ze w nasze przypadku udowodni ze jest solidna firmą.

kromal

Postautor: kromal » 11 mar 2016, o 10:52

Pytanie. Jakie warunki udało wam się uzyskać z 20% wkładem własnym w BGŻ i w BPS bez programu MDM? Czy faktycznie w różnica jest tak wielka i BGŻ doi za wszystko tj ubezpieczenia, utrzymanie konta itd?

darcy

Postautor: darcy » 12 mar 2016, o 13:44

Witam kromal. Ja w BPS wynegocjowałem 1,6 % marża, 1% prowizji. Jedyne opłaty jakie poniosę to 3 zł za kartę. W BGŻ za wszystko trzeba płacić. Za samo konto 25 zł.

Wróć do „Kredyt”