[Budynek B] Problem z kredytem - bud. B

Sprawy kredytowe - dla osób starających się o kredyt na zakup mieszkania.
Snoffy
Budynek: B

Re: Problem z kredytem - bud. B

Post autor: Snoffy » 5 lut 2016, o 20:42

jarek88 pisze:Wiadomo, że polisę na życie warto mieć jak się ma kredyt
Pytanie tylko jaki zakres pokrywa ta polisa. Ciężko się wypowiadać w tym konkretnym przypadku, ale wątpię aby były to korzystne warunki dla klienta.
jarek88 pisze:No i wspomniane 25zł za konto to już moim zdaniem lekka przesada.
25zł teraz, ale nikt nie gwarantuje tej opłaty przez cały czas trwania kredytu, a banki raczej chętniej podwyższają opłaty niż obniżają. Dodatkowo podwyższenie marży w przypadku rezygnacji z karty/konta itp w czasie trwania kredytu w znacznej większości przypadków jest dużo wyższe niż obniżka, którą dostajemy w zamian za prowadzenie tego konta. Nie pamiętam już dokładnie o ile procent w jedną i drugą stronę, ale dla PKO jest to spora różnica
jarek88 pisze:O ubezpieczeniu od skutków utraty pracy w PKO BP nawet nie nie chcę myśleć, płacenie na starcie prawie 8 tys zł za ubezpieczenie
W dodatku mało realne jest skorzystanie z tego ubezpieczenia. Ubezpieczenie wypłacane jest jedynie przez określony czas, w którym zwróci się nam tylko część zainwestowanej w ubezpieczenie kwoty i tak jak piszesz zwolnienie musi nastąpić z winy pracodawcy. Myślę że osoby decydujące się na kredyt hipoteczny mają pewną sytuację (wiem, pewne jest tylko to że umrzemy) jeśli chodzi o zatrudnienie, w innym przypadku nie wyobrażam sobie porywania się na kredyt.

Nie jestem specjalistą, ale z mojego punktu widzenia wszelkie cross-sellingi nie mają odzwierciedlenia w realnych korzyściach, a jedynie wiszą nad głową obok raty kredytu.

darcy

Post autor: darcy » 16 lut 2016, o 17:17

Witam, Ja złożyłem do BPS. Jakie warunki proponują wam w tym banku. Poza tym złożyłem do ING, BGŻ, PKO BP i BPH. Jestem ciekawy czy wszędzie przyznają kredyt.

admin
Administrator

Post autor: admin » 16 lut 2016, o 19:08

Proszę aby wszelkie tematy dotyczące problemów z gruntem pod budyniem B pisać we właściwym poście: viewtopic.php?f=40&p=1050

Dziękuję.

kromal

Re: RE: Re: Problem z kredytem - bud. B

Post autor: kromal » 16 lut 2016, o 21:30

darcy pisze:Witam, Ja złożyłem do BPS. Jakie warunki proponują wam w tym banku. Poza tym złożyłem do ING, BGŻ, PKO BP i BPH. Jestem ciekawy czy wszędzie przyznają kredyt.
Ponoć tylko PKO BP, BPS i BGŻ kredytują tą inwestycję

Facio

Re: Grunty pod budynkiem B

Post autor: Facio » 16 lut 2016, o 23:09

Czy ktoś z Was dostał już kredyt w banku ? Jeśli tak to w jakim bo ja już w drugim czekam na decyzję ze względu na te wpisy :/

matti89

Post autor: matti89 » 16 lut 2016, o 23:38

my dostaliśmy w PKO ale decyzja była początkiem stycznia a więc przed pojawieniem się tego wpisu.

Snoffy

Post autor: Snoffy » 17 lut 2016, o 07:24

Facio pisze:Czy ktoś z Was dostał już kredyt w banku ? Jeśli tak to w jakim bo ja już w drugim czekam na decyzję ze względu na te wpisy :/
W którym dostałeś odmowę i kiedy?

Tomek

Post autor: Tomek » 17 lut 2016, o 08:26

Ja również w styczniu dostałem w PKO BP ale warunki dramat bardzo kiepskie
obecnie mam papiery złożone w BGŻ decyzja miała być w tym tygodniu ale pewnie się przeciągnie
i po wpisach kolegów z forum jestem na etapie składania i negocjacji w BPS

dzajkob

Post autor: dzajkob » 17 lut 2016, o 10:06

Daj znać jak poszły negocjacje z BPS. Ja próbowałem coś negocjować ale obsługująca mnie osoba była nieugięta. :) To co na dzień dzisiejszy zostało mi obiecane to marźa 1,79% prowizja 1,5%. Może uda mi się jak już przyjdzie decyzja coś jeszcze zbić, przynajmniej z prowizji. Na pewno ten bank w porównaniu z innymi w trakcie kredytu nie obciąża żadnymi dodatkowymi opłatami jak np BGŻ (w BGŻ konto 25zł + 500 zł rocznie, ubezpieczenie na życie + każda wypłata tarnszy wymaga kontroli z banku i kosztuje to jak sie nie mylę 200 zł za każdym razem), jedyną opłatą w BPS jest 3 zł za kartę i za wypłatę transz nie pobierają opłaty. Jak narazie nigdzie nie dostałem lepszej oferty. Mam jeszcze zamiar przejść się do BPH ale nie wiem czy kredytują MDM.

TFX

Post autor: TFX » 17 lut 2016, o 10:21

BPH chyba nie na MDM. Warunki w BPS negocjuj od razu bo później możliwa chyba tylko zmiana prowizji i to tez niekoniecznie bo decyzją jest przygotowywana pod konkretne warunki.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ