W jakim banku kredyt?

Sprawy kredytowe - dla osób starających się o kredyt na zakup mieszkania.
v-cash
Budynek: B

Re: W jakim banku kredyt?

Postautor: v-cash » 9 cze 2016, o 10:14

Witam,

Niestety myli się Pan BPS współpracuje z doradcami kredytowymi ale tylko z pracującymi długotrwale na rynku, natomiast nie podpisuje nowych umów od kilku lat.
Kolejny mit kredyt hipoteczny do 5 dni? Nie ma możliwości uzyskania takiego finansowania, samopobranie BIK + ocena scoringowa to 2dni do tego dochodzi badanie dokumentów, wycena i kontrola bankowa (można mieć swoją ale trwa jej weryfikacja) wydanie decyzji i przygotowanie umowy, a następnie podpisanie umowy i spełnienie warunków do uruchomienia kredytu i po drodze jeszcze trzeba wybrać komplet dokumentów od developera i wiele innych drobnych czynności.
Dodatkowo "na poziomie oddziału"decyzje wydawane są do 200 tyś zł.

W 5 dni jest to nie realne, najkrótsze procedury trwają 15 dni roboczych.

Odnośnie warunków w:
-PKO BP warto skorzystać z doradcy ponieważ obniży nam prowizję (np na 1%, a w banku będziemy mieć sztywno 2%),
-BPS oferta uzależniona od scoringu i wkładu własnego więc nie możemy powiedzieć jakie warunki otrzyma dana osoba ponieważ dopiero po wstępnej ocenie doradca nam jest wstanie wygenerować ofertę, więc każdy będzie miał inną prowizję i marżę. Gdy nie mamy 20% nie warto korzystać z BPS są inne korzystniejsze oferty
-PGŻ korzystne oferty przy kredytowanie do 20 lat powyżej niestety standardowa oferta która nie jest korzystna
-Dodatkowo pragnę poinformować, że w MDM-ie warto skorzystać z oferty millenium (oferta z 0% prowizji, marża poniżej 2% w zależności od wkładu własnego).

Pozdrawiam serdecznie
Daniel tel: 533 350 470
v-cash kredyty Rzeszów, ul Grodzisko 3a

LeszekB

Postautor: LeszekB » 9 cze 2016, o 11:53

U mnie decyzja kredytowa w PKO była w niecały tydzień, być może miałem troszkę szczęścia: Piątek - złożony wniosek kredytowy, Czwartek - decyzja pozytywna.
Ogólnie podpisanie umowy rezerwacyjnej, weryfikacja kredytowa, umowa dewelperska i umowa kredytowa zajęły mi niecały miesiąc.

v-cash
Budynek: B

Postautor: v-cash » 9 cze 2016, o 12:13

Dokładnie przedstawił Pan standardowy czas kredytowania.
Pozdrawiam

ultralegera

Postautor: ultralegera » 26 paź 2016, o 23:03

Witam, czy brał ktoś kredyt w banku bgż bnp paribas ? Potrzebuję wiedzieć czy ten bank wymaga podpisania weksla in blanco jako zabezpieczenia umowy kredytowej oprócz hipoteki. Z tego co się orientowałem bank bps wymaga hipoteka plus weksel in blanco plus jeszcze inne zabezpieczenia co wg mnie jest przesadą.

Wróć do „Kredyt”