Wspólnota mieszkaniowa

Siemieńskiego 20
PRS

Wspólnota mieszkaniowa

Postautor: PRS » 11 paź 2013, o 09:59

Biorąc pod uwagę, iż ostatnio jest głośno o naszym deweloperze, proponuję zorganizować zebranie wspólnoty, na którym po pierwsze spotkamy się i porozmawiamy między sobą, co można zrobić, aby uniknąć ew. nieprzyjemności w zakresie problemów dewelopera. Może pojawi się przedstawiciel Wisłok Inwestycje, który zajmie stanowisko w zakresie własności pozostałych w jego posiadaniu mieszkań oraz części wspólnej, czyli garażu podziemnego.

Jestem ciekawy, jaka temperatura panuje w pustych mieszkaniach, bo może być taka sytuacja, że nie grzeją i wtedy nasze rachunki będą większe, ponieważ sąsiednie pustostany są nieogrzewane (co powoduje, że musimy zużywać więcej energii do utrzymania ciepła w naszych mieszkaniach).

Obawiam się, iż jeśli coś pójdzie nie tak z deweloperem, to komornik może próbować wejść na część wspólną, której wszyscy jesteśmy współwłaścicielami. Ostatnio usłyszałem plotkę, że tymczasowy nadzorca sądowy pyta w bankach, w których mamy kredyty, czy będą żądać wcześniejszej spłaty od nas (szuka po prostu pieniędzy na zabezpieczenie długu).

Drugą sprawą są naprawy gwarancyjne części wspólnej. Jak już kiedyś wspomniałem w niektórych miejscach rdzewieją konstrukcjach stalowe balkonów. Trzeba również poruszyć ten temat na zebraniu, ponieważ jak zwinie się nasz deweloper to będzie problem z gwarancją i naprawy będziemy pokrywać z własnych pieniędzy (wspólnotowych).

Nie wiem jaka jest zależność administratora budynku i Wisłok Inwestycje ale mam nadzieją, że nasze naprawy gwarancyjne nie są rozliczane z budżetu wspólnoty. Dla pewności, można by sprawdzić rozliczenia. Poza tym ,jeśli deweloper twierdzi, że nie ma upadłości/problemów finansowych, to należało by również wrócić do tematu ew. zagospodarowania brzegu Wisłoka, ponieważ zaczęli wydłużać ul. Rejtana, która docelowo ma dojść do naszego mostu. Może miasto z drugiej strony rzeki (naszej) również planuje wybudowanie chodnika/ścieżki rowerowej.

Ostatnio na forum budynku A nie ma prawie żadnych wpisów w zakresie budynku A, nie wiem, czy ludzie się wyprowadzili, czy po prostu brak tematów do dyskusji?

Daniel

Re: Wspólnota mieszkaniowa

Postautor: Daniel » 11 paź 2013, o 23:26

Już kiedyś mieszkańcy próbowali zorganizować oficjalne spotkanie z zarządem, jednak okazało się że my nie mamy na to wpływu. To zarząd wyznacza termin spotkania, a my możemy tylko cierpliwie czekać. Przynajmniej ja tak zrozumiałem.
Inna sprawa, że zobowiązany jest do organizacji 2 spotkań w roku - jedno się odbyło w marcu, więc jeszcze powinno być jedno.

Ja sprawę rdzewiejącego balkonu zgłosiłem zarządcy, ale z jakich to pieniędzy będzie poprawiany i czy w ogóle - to nie wiem.

Znając sytuację naszego "osiedla" to o gwarancji możemy zapomnieć - po pierwsze ktoś musiałby od podwykonawców to wyegzekwować. A kto to zrobi ? Zarząd wspólnoty jak wiemy ma nas w poważaniu.

Komornik nie może włazić z butami na części wspólne, które są w posiadaniu mieszkańców. Ewentualnie wejdzie na metraż należący do dewelopera.

A propos zagospodarowania brzegu, niby z czego mieli zrobić te nadbrzeże? Jak oni pieniędzy nie mają na spłatę zaciągniętych zobowiązań. Zauważ, że w umowach nie ma mowy o tym brzegu. Okazuje się, że to tylko taki lep na Klientów... niestety.

Domyślam się, że większość z nas ma dość takiego zarządzania. Ponadto jest obawa, czy nie robi się na w przysłowiowego konia na rachunkach. Tylko co możemy zrobić ? Jak będzie spotkanie to wartowałoby przegłosować uchwałę o zmianę zarządu. Jednak kto przejmie ten bajzel po Wisłok Inwestycje ? Ja bym się podpisał pod tym wszystkimi kończynami.

Pozdrawiam

PRS

Postautor: PRS » 9 gru 2013, o 17:08

Żeby przypomnieć, w czwartek (19.12.2013) jest zebranie wspólnoty o godzinie 17. Bieżący stan Wisłok Inwestycje wg artykułu:

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... inwestycje

Zobaczymy co powiedzą. Jeśli ktoś ma bardziej aktualne informacje, proszę o ich umieszczenie na forum. Może przygotujemy wstępną listę tematów, które poruszymy jako mieszkańcy. Poniżej moja lista, która mam nadzieję wywoła dyskusję:

1. Wznowienie sprzedaży mieszkań.
2. Zagospodarowanie terenów od strony rzeki (w jakim zakresie i terminie) - ustalenie z miastem/zarządem gospodarki wodnej, może zobaczymy jakieś oficjalne dokumenty w tej sprawie.
3. Naprawy gwarancyjne części wspólnej (pamiętajmy, że zgodnie z Kodeksem cywilnym mamy 3 lata). Na chwilę obecną drobne wady.
4. Sprawdzenie stanu płatności za media dla części wspólnej

Daniel

Postautor: Daniel » 14 gru 2013, o 11:18

Najważniejsze chyba wymieniłeś. Warto jeszcze wspomnieć o bezpieczeństwie na osiedlu - kradzieżach na klatkach schodowych. Jak się przed tym ustrzec, bo strach zostawić cokolwiek przed drzwiami.

Piszesz o naprawach części wspólnej, a co z naprawami gwarancyjnymi elementów w ramach mieszkań? Z tym również nikomu się nie spieszy.

Pozdrawiam

PRS

Postautor: PRS » 16 gru 2013, o 15:50

Jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne części wspólnej, jak i indywidualne naprawy przy braku reakcji ze strony dewelopera trzeba napisać co najmniej dwa pisma z wezwaniem do usunięcia usterek, z wyznaczeniem terminu na ich usunięcie i kontakt z właścicielem. Lepiej jednak skorzystać z rękojmi, ponieważ daje ona szersze uprawnienia (trzeba zaznaczyć, że chcemy skorzystać z rękojmi). Jak się dalej ociągają, można skorzystać z pomocy rzecznika konsumentów (przecież mieszkanie, to rzecz).

Jeśli to nie pomoże wtedy pozostaje jedno miejsce na s.., ale to już deweloper zna.

W przypadku wątpliwości, polecam robienie zdjęć, a nawet nagrywanie, jeśli coś szwankuje "dźwiękowo".

Ciekawe, czy na spotkaniu padnie propozycja zmiany zarządcy. Ciekawe, jakie mogły by być koszty za m2???

janek123

Postautor: janek123 » 2 kwie 2014, o 06:43

Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia co do postępowania zarządu Wisłoka oraz kompetencji zarządcy ???? ostanie wydarzenia ze zwoływaniem, przesuwaniem terminu i odwoływaniem zebrania to jedna wielka paranoja. Sposób zwołania takiego zebrania jest jasno określony w przepisach a tu zawiadomienie na klatce schodowej, podpisane przez osobę która nie jest w zarządzie firmy, potem w ogóle nie podpisane a następnie podpisane „ z upoważnienia” ( tylko czyjego??). Ponadto z tego co mi wiadomo nikt nie dostał żądnych projektów uchwał ani też dokumentów dotyczących rozliczeń za ubiegły rok. Na spotkaniu z grudniu 2013 r. Pan Prezes obiecywał, że zebranie na którym poda informacje które nas interesują będzie na początku roku a tu mamy kwiecień i co?. Biorąc pod uwagę co się dzieje z właścicielem Wisłoka ( Jedynką) i samym Wisłokiem ( wniosek o upadłość) spotkania nie będzie bo Pan Prezes nie chce pokazać, że nasze pieniądze „wyparowały” a zaległości do wspólnoty to Wisłok nie pokryje bo nie ma z czego.
Mam nadzieję, że ta sytuacja otworzy w końcu oczy niektórym mieszkańcom którzy do tej pory jeszcze mieli złudzenia co do intencji zarządcy. Może Ci co w połowie ubiegłego roku mieli zebrane podpisy pod wnioskiem o zmianę zarządcy i zamiast sprawę doprowadzić do końca dogadali się z zarządem Wisłoka poza plecami pozostałych mieszkańców odpowiedzą za swoje działanie.

adiziom

Postautor: adiziom » 13 kwie 2016, o 10:58

można się dowiedzieć o mieszkańców tego budynku czy wami zarządza developres też czy macie innego zarządcę?

Daniel

Postautor: Daniel » 13 kwie 2016, o 16:59

Nie. Bydynkiem A zarządza spółdzielnia Zodiak.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Budynek A”